Žena, která se nebojí postavit proti islámskému státu: Nesrin Abdullah, náčelnice kurdských ženských jednotek je v Praze

Žena, která se nebojí postavit proti islámskému státu: Nesrin Abdullah, náčelnice kurdských ženských jednotek je v Praze
Autor fotografie: kurdishinfo.com|Popisek: YPG / YPJ bojovnice: Budeme bránit revoluci až do samého konce
03 / 09 / 2015, 11:30

Statečná žena bojuje s nasazením života proti teroristické organizaci Islámský stát. Kurdové jsou jedni z mála, kterých se islamisté bojí.

Dopoledne se účastní mezinárodní konference Internal Security Forum Prague 2015 pořádané think-tankem Evropské hodnoty v Poslanecké sněmovně pod záštitou předsedy Sněmovny Jana Hamáčka, ministra vnitra České republiky Milana Chovance a místopředsedy Výboru pro bezpečnost Ivana Gabala.

Odpoledne bude Nesrin Abdullah ve 14:00 hostem předsedy Výboru pro obranu, Davida Kádnera, poté navštíví jednání poslaneckého klubu Úsvitu národní koalice. Pro Úsvit to není první kontakt s kurdskými bojovníky, poslanec Karel Fiedler společně s docentem Konvičkou z Bloku proti islámu navštívili nedávné slyšení Kurdské strany pracujících v Evropském parlamentu.

Nesrin Abdullah bojovala v troskách města Kobaně s teroristy z Islámského státu během mnoha střetů, která Kurdské jednotky lidové ochrany (YPG) s teroristy svedly. Poslední velký útoky IS na Kobaň byl v červnu a skončil vítězstvím jednotek YPG.

SECURITY magazín přináší jako první české médium rozhovor s touto statečnou ženou: EXKLUZIVNĚ Kurdská superbojovnice v ČR: Zbraně proti IS kupujeme na trzích

Foto: kurdishinfo.com

Zdroj: Evropské hodnoty o.s., Úsvit národní koalice

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.