Žena nedostala práci učitelky, protože odmítla sundat hidžáb

Žena nedostala práci učitelky, protože odmítla sundat hidžáb
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: hidžáb
22 / 01 / 2017, 07:30

Muslimka se ucházela v německém Osnabrücku o místo učitelky v tamní škole, ale neuspěla.

Trvala na tom, že při vyučování bude nosit svůj hidžáb. To však bylo ze strany školy důrazně odmítnuto. Žena, jejíž jméno média neuvádějí, se obrátila na soud a chtěla po škole finanční kompenzaci ve výši třech platů (zhruba 8 200 Euro) učitelky ve škole, kde se ucházela o práci.

Čtěte také: Popravte ji a hoďte psům! Saúdská žena čelí výhrůžkám za to, že se vyfotila bez hidžábu

Soud v Osnabrücku však dal za pravdu škole a zdůvodnil své rozhodnutí tím, že je povinností a současně právem školy zakázat všechny náboženské a ideologické symboly ve škole. Ty se právě týkají i hidžábu.

V soudním rozsudku je uvedeno, že škola udělala správnou věc, co se týče neutrality náboženských symbolů ve škole.

Německo zavedlo již v roce 2004 zakázala hidžáby pro učitelky ve státních školách, ale opatření bylo v roce 2015 zrušeno Nejvyšším soudem, protože podle jeho názoru bylo v rozporu s náboženskou svobodou.

 

psali jsme:

Hidžábový soud: Muž si ve víře nasadil helmu a soudkyně vyklidila síň

 

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace