Video: Žena obviněná z cizoložství ukamenována ve vesnici ovládané Talibanem

Video: Žena obviněná z cizoložství ukamenována ve vesnici ovládané Talibanem
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Kamenování
04 / 11 / 2015, 15:30

Muži obklopují ženu, která stojí v díře vykopané do kamenité půdy, jen hlava nešťastnice ční nad povrchem. Pak začnou zvedat kameny a hází je na svoji oběť.

Její zoufalý nářek je hlasitější s tím, jak příval kamenů zintenzivňuje.

Barbarská vražda se stala v Talibanem kontrolované vesnici ve středním Afghánistánu minulý týden, jak uvedl guvernér provincie. Video natočené na mobilní telefon obíhalo na sociálních médiích. Nyní je už alespoň celá scéna "zamlžená", na zrůdnosti jí to ale nic neubírá.

Devatenáctiletá žena, která byla identifikována jako Rokhshana, byla nucen vdát si proti své vůli a nedávno utekla s jiným mužem, řekl Seema Joyenda, guvernér provincie Ghor. Pár byl chycen po dvou dnech, a vůdce Talibanu v obce nařídil ukamenování Rokhshany za cizoložství.

Tato vražda jen podtrhuje závažný a rozšířený problém násilí páchaného na ženách v Afghánistánu. Začátkem tohoto roku, byla brutálně zabita 27-letá žena davem v Kábulu, hlavním městě Afghánistánu, což vzbudilo rozhořčení nejen po celém světě, ale i v Afghánistánu.

Ideologie islámu vykládaná islamisty přináší v praxi přesně tyhlety zrůdnosti.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace