Žena si odmítla na opakovanou výzvu sundat nikáb na radnici. Dostala za to vysokou pokutu

Žena si odmítla na opakovanou výzvu sundat nikáb na radnici. Dostala za to vysokou pokutu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: nikáb
11 / 11 / 2016, 19:00

Čtyřicetiletá muslimská žena původem z Albánie byla pokutována 30 000 Euro za to, že si v objektu radnice na několikerou výzvu starosty odmítla sundat nikáb. Ten zahaluje u muslimských žen celý obličej vyjma očí.

Policie zjistila, že žena žije v italském městě San Vito al Tagliamento od roku 2000 a nedávno získala i italské občanství.

Podle serveru thelocal.it přišla žena před třemi týdny na radnici, aby se zúčastnila se svým synem setkání mládeže. Starosta města Antonio di Bisceglie, kde se událost konala, ji opakovaně vyzval k tomu, aby si nikáb uvnitř radnice sundala, což však žena odmítla.

Přítomný policista ji potom z akce odvedl, žena se však znovu vrátila, přičemž událost musela být přerušena, aby se předešlo možným narušením hladkého průběhu akce.

Starosta se odvolával na zákon z roku 1975, který upravuje chování lidí na veřejných místech, a tedy i na radnici. Obsahuje i povinnost umožnit rozpoznání obličeje z bezpečnostních důvodů.

 

Zdroj: thelocal.it

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.