Žena zastřelila mladého černocha, který se vloupal do jejího domu

Žena zastřelila mladého černocha, který se vloupal do jejího domu
Autor: Pexels|Popisek: Ilustrační foto
24 / 08 / 2016, 11:30

Americký server SupportPoliceOfficers informuje o případu,kdy žena zastřelila mladého černocha, který se k ní vloupal. Kdyby byl ještě stále naživu, udělal by patrně totéž znovu. Argumentace jeho rodiny je naprosto absurdní...

Příbuzní 17-letého Trevona Johnsona se zlobí, že teenager byl zastřelen 54 letou ženou, která jen chránila svůj majetek a svůj život.

"Je mi úplně jedno, jestli měla na svou pistoli licenci nebo ne. Tenhle způsob způsob řešení je mimo zákon ... hodně mimo, " řekla Johnsonova sestřenice Nautika Harris. "Neměl takhle zemřít. Měl budoucnost před sebou. Trevon měl cíle... byl to zábavný chlapík, zajímalo ho vzdělávání, miloval učení."

Případ se odehrál v březnu letošního roku v Liberty City - lokaci Miami se zvýšenou mírou kriminality. Trevon nebyl ozbrojen, ale měl smůlu, když narazil na odhodlanou majitelku, která měla zbraň.

Americká média jako The Washington Post řeší, zda její obrana byla přiměřená, protože podle policie byl teenager na útěku a žena věděla, že policie už je na cestě.

Posílení práva na sebeobranu obětí před útočníky očima exmístopředsedy nejvyššího soudu Pavla Kučery

Zákon o vloupání do domu a použití síly se nicméně velmi liší státu od státu i v USA. Podobné případy po celých Spojených státech přinesly zcela odlišné výsledky, přičemž někteří majitelé domů, kteří zastřelili vetřelce, byli souzeni za zabití nebo dokonce vraždu.

Žena jménem Gwendolyn Jenrette, která teenagera zastřelila, nicméně nemůže být nařčena z rasismu - podle údajů, které jsou na internetu k nalezení, je totiž sama černoškou.

Vlastnit zbraň je nezadatelné právo svobodného občana. To jen otroci ve staré Spartě nesměli mít zbraně

Zničený život - spravedlnost po česku

Zdroj: SupportPoliceOfficers, The Washington Post

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace