Žena zemřela po kontrole bezpečnostním skenerem

Žena zemřela po kontrole bezpečnostním skenerem
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: Letištní skener
23 / 11 / 2014, 20:15

23.11.2014 / Smrt byla zaviněna vlivem skeneru na její kardiostimulátor.
Zdroj: Daily Telegraph

Neštěstí se stalo na jihoruském letišti v Ulan-Ude (hlavní město Burjatské republiky, severně od Mongolska).

30ti letá Diana Tolstova zemřela v náručí svého manžela pár minut poté, co přestal fungovat její kardiostimulátor po bezpečnostní kontrole letištním skenerem.

Její manžel Maxim uvedl, že personál měl informace o kardiostimulátoru.  "Když jsme chtěli po kontrole odejít ke gatu, začala se jí točit hlava a najednou se zhroutila. Popadl jsem ji do náručí a volal jsem o pomoc, ale trvalo několik minut, než přišel lékař, a potom ani nevěděl, co má dělat. Neposkytli jí první pomoc ani nezavolali sanitku. Moje krásná Diana mi zemřela v náručí" uvedl pro deník Daily Telegraph.

Mluvčí letiště uvedl, že: "Bezpečnostní a letištní personál obdržel instrukce o tom, jak zacházet s cestujícími s kardiostimulátory s tím, že nesmí tyto cestující  nechat projít skenerem. Současně budou varováni i cestující." 

Psali jsme také:

Letíte do USA? Pozor, zpřísnila se bezpečnostní opatření

Bezpečnostní kontroly pro vstup do USA už na evropském území?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace