Ženeva zvýšila stupeň teroristického ohrožení. V zemi se pohybují islámští radikálové

Ženeva zvýšila stupeň teroristického ohrožení. V zemi se pohybují islámští radikálové
Autor fotografie: WikimediaImages/ Krokodyl|Popisek: Ilustrační foto
10 / 12 / 2015, 19:30

Televize vyzvala příslušníky židovské komunity k opatrnosti.

Švýcarská policie pátrá ve městě a okolí po čtyřech mužích, které považuje za příslušníky islámského státu. Informaci zveřejnil server ceskatelevize.cz.

Podle listu Le Matin se kromě zmíněné čtveřice hledají i další dvě osoby, které v noci na středu vjely do Švýcarska v autě s belgickou značkou. Před výjezdem ze země bylo auto spatřeno v Ženevě. 

Zvýšení stupně ostražitosti se týká celého ženevského kantonu. Bezpečnostní síly hlídají synagogy, dům francouzského velvyslance, letiště i nádraží a další místa, kde se shromažďuje víc lidí najednou, píší švýcarská média.

Ochranka budov Organizace spojených národů v Ženevě je nyní vyzbrojena samopaly. Po prohledání objektů OSN byly prostory z preventivních důvodů evakuovány. V ženevském Paláci národů pracuje denně několik tisíc lidí – i za běžné situace ho hlídá 400 strážců.

 Foto: pod licencí  Creative Commons Attribution 3.0, autor Krokodyl, Toyota Land Cruiser vehicle of Cantonal Police of Geneva, Switzerland

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.