VIDEO: Ženská obřízka je znakem civilizovanosti. Proti jsou Židé, kteří nechtějí, aby muslimové byli čistotní, řekl egyptský imám

VIDEO: Ženská obřízka je znakem civilizovanosti. Proti jsou Židé, kteří nechtějí, aby muslimové byli čistotní, řekl egyptský imám
Popisek: imám
26 / 07 / 2017, 17:00

Egyptský imám považuje ženskou obřízku za civilizovaný zvyk a znak čistoty. Řekl to v televizním vystoupení v egyptské televizní stanici Al-Seha Wal-Jamal TV.

Na kontroverzní video upozornila izraelská nevládní organizace The Middle East Media Research Institute (MEMRI) monitorující arabská a perská média a překládá je do angličtiny.

psali jsme: Muslimský imám: Máme povinnost šířit islám, abyste se nedopouštěli hříchů!

Egyptský muslimský duchovní Abd al-Wahhaba Al-Maligi na ,,edukativní" přednášce tvrdí, že ženská obřízka je lékařskou prevencí před nemocemi. Al-Maligi však řekl, že žena, která nepodstoupila obřízku, bude ,,stižena" řadou vážných nemocí, aniž by konkrétně uvedl kterých. ,,Ženská obřízka je preventivním opatřením lékařským opatřením. Ta žena, která není obřezána, bude postižena mnoha vážnými nemocemi," prohlásil Al-Maligi. Muslimský duchovní dále v televizním vystoupení uvedl, že provedení obřízky je otázkou čistoty ženy. 

Vymezil se zároveň v této otázce proti Židům, kteří podle něho nechtějí, aby ,,muslimové byli čistotní a civilizovaní" a rozvíjeli se dál. ,,Židé nechtějí, aby islám a muslimové byli čistí, civilizovaní a aby se rozvíjeli dál," řekl Al-Maligi.

psali jsme: Imám v mešitě v britském Cardiffu oslavoval IS, sexuální otroctví i džihád

Na ,,pomoc" proti Židům si ,,vypůjčil" muslimský duchovní i nechvalně známý pamflet Protokoly sionských mudrců, což je zfalšovaný text plánu na dosažení globální nadvlády židovského národa. V Protokolech sionských mudrců se podle něho píše, že je nutné usilovat zhroucení morálky, aby ,,pro nás (Židy) bylo jednodušší ovládnout svět". 

Podle imáma Židé říkají, že ženská obřízka způsobuje neplodnost, přičemž poukázal na to, že obřezané egyptské ženy rodí více dětí než ostatní ženy na světě. ,,Tak jak může způsobovat obřízka neplodnost? Jsou to právě neobřezané ženy, které jsou neplodné", podotkl imám ve svém kontroverzním vystoupení.

V současném muslimském světě je otázka provedení ženské obřízky velmi sporné téma. Část muslimů ji považuje za nepřípustnou, která nemá místo v islámském právu, naopak konzervativnější muslimové či radikální skupiny prohlašují, že ženská obřízka je pevnou součástí islámského práva, ať už ve své ,,umírněné" podobě či ve formě tzv. faraonské obřízky která je podle mnohých odborníků zmrzačením ženských pohlavních orgánů.

 

 Zdroj: youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace