Ženu na vozíčku brutálně znásilnili migranti na toaletě. Poté byli propuštěni policií

Ženu na vozíčku brutálně znásilnili migranti na toaletě. Poté byli propuštěni policií
Autor: Flickr.com|Popisek: migranti
13 / 10 / 2016, 14:00

AKTUALIZOVÁNO / Státní zástupce rozhodl, že se žena dostatečně nebránila, a jelikož migranti obvinění ze znásilnění odmítli, incident tak nemůže být podle švédských zákonů označen za znásilnění.

13.10. /  Švédský server hd.se uvedl, že státní zástupce Mats Wihlborg, který je s tímto závěrem a pro nedostatek důkazů propustil na svobodu, se stal po propuštění podezřelých terčem výhrůžek a někteří rozezlení obyvatelé města přišli protestovat přímo k jeho domu. Informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz

Výhrůžky adresované státním zástupcům nejsou podle profesora občanského práva Martena Schultze v současném Švédsku žádnou novinkou. „Tento neblahý trend bohužel v poslední době znatelně narůstá.“

Přesto je i pro Schultze nepříjemným překvapením, že v případě kauzy znásilněné vozíčkářky došlo vedle vyhrožování na sociálních sítích také přímo na osobní výhrůžky tváří v tvář. „To je skutečně neobvyklé a měli bychom něco takového brát velmi vážně. Jde nejenom o útok na konkrétního státního zástupce, ale o útok na samou podstatu našeho právního státu. Rozhodně souhlasím s názorem některých politiků, že by útoky na představitele soudního systému měly být trestány přísněji.


 

11.10. / Šest migrantů se dopustilo znásilnění na zhruba třicetileté ženě. Žena jela s neznámým mužem - migrantem domů ve švédském městě Visby. Poté, co taxík zastavil u azylového centra, aby si žena mohla odskočit na toaletu, což ji předtím muž nabídl, zde byla brutálně znásilněna šesti migranty.

Německá koupaliště zasáhla vlna sexuálních útoků a obtěžování

Ženin právník řekl, že sexuální obtěžování začalo právě na toaletě zmíněným mužem, poté se k hromadnému znásilnění přidalo i dalších pět mužů. Zatím se neví, odkud muži pocházejí, jen to, že obývají azylový dům. Právník vypověděl, že se jeho klientka nemohla vzhledem ke svému postižení nijak bránit ani klást účinný fyzický odpor.

Šest podezřelých mužů ve věku kolem 20 let, kteří se měli hromadného znásilnění dopustit, bylo sice nejprve zatčeno policií, ale několik dnů nato propuštěno. Konkrétní důvod se zatím neví. Proti tomuto rozhodnutí protestovali davy demonstrantů ve městě Visby, které je situováno na ostrově Gotland.

Podle serveru dailymail.co.uk byla šestice žadateli o azyl. O jejich minulosti zatím není nic známo.

"Německo je v katastrofálním stavu," tvrdí autor webu. Němci začali systematicky dokumentovat trestnou činnost přistěhovalců

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace