Ženy nechtějí samořiditelná auta. Požadují při řízení svobodu rozhodování

Ženy nechtějí samořiditelná auta. Požadují při řízení svobodu rozhodování
Autor fotografie: Pixabay/SplitShire|Popisek: Ilustrační foto
12 / 06 / 2015, 08:00

Pouze 37 procent dotazovaných žen projevilo zájem o samořiditelná auta.

Čím dál více automobilek a dalších firem vyvíjí a testuje plně autonomní automobily. Stranou zůstává otázka, zda jsou vůbec lidé ochotni si tato vozidla v budoucnosti pořídit a pokud ano, kolik jsou ochotni za ně zaplatit. (Zdroj: nbcnews.com)

Společnost NerdWallet tedy v rámci průzkumu zjišťovala názory více než 1000 dotazovaných, zda by v budoucnosti uvažovali o nákupu automaticky řízených vozidel. A výsledky jsou překvapující. 

Mnoha dotazovaným, zejména ženám, se nelíbí představa, že by jejich auto samo rozhodovalo o způsobu řízení, zrychlování nebo brzdění. A pokud navíc tato technologie způsobí, že vozidla budou dražší o dalších pět až deset tisíc dolarů, potom je zájem potencionálních kupujících více než "vlažný".   

Průzkum zjistil, že 55 procent žen řidiček považuje tuto technologii za méně bezpečnou, a nedůvěřují jí. Stejný názor má však pouze 37 procent mužů řidičů.  Navíc polovina dotazovaných nemá zájem utrácet více peněz za samořiditelná auta  a 49 procent o ně nemá zájem vůbec, i kdyby stejně drahá.  46 procent dotázaných si myslí, že vozidla "nebudou dostatečně bezpečná".

Zdroj: nbcnews.com

Tagy článku