Ženy nechtějí samořiditelná auta. Požadují při řízení svobodu rozhodování

Ženy nechtějí samořiditelná auta. Požadují při řízení svobodu rozhodování
Autor: Pixabay/SplitShire|Popisek: Ilustrační foto
12 / 06 / 2015, 08:00

Pouze 37 procent dotazovaných žen projevilo zájem o samořiditelná auta.

Čím dál více automobilek a dalších firem vyvíjí a testuje plně autonomní automobily. Stranou zůstává otázka, zda jsou vůbec lidé ochotni si tato vozidla v budoucnosti pořídit a pokud ano, kolik jsou ochotni za ně zaplatit. (Zdroj: nbcnews.com)

Společnost NerdWallet tedy v rámci průzkumu zjišťovala názory více než 1000 dotazovaných, zda by v budoucnosti uvažovali o nákupu automaticky řízených vozidel. A výsledky jsou překvapující. 

Mnoha dotazovaným, zejména ženám, se nelíbí představa, že by jejich auto samo rozhodovalo o způsobu řízení, zrychlování nebo brzdění. A pokud navíc tato technologie způsobí, že vozidla budou dražší o dalších pět až deset tisíc dolarů, potom je zájem potencionálních kupujících více než "vlažný".   

Průzkum zjistil, že 55 procent žen řidiček považuje tuto technologii za méně bezpečnou, a nedůvěřují jí. Stejný názor má však pouze 37 procent mužů řidičů.  Navíc polovina dotazovaných nemá zájem utrácet více peněz za samořiditelná auta  a 49 procent o ně nemá zájem vůbec, i kdyby stejně drahá.  46 procent dotázaných si myslí, že vozidla "nebudou dostatečně bezpečná".

Zdroj: nbcnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace