Žhářský útok na kriminologický institut v Bruselu

Žhářský útok na kriminologický institut v Bruselu
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Nina Jean|Popisek: Ilustrační foto
29 / 08 / 2016, 09:30

Neznámí útočníci odpálili v noci na dnešek bombu u budovy kriminologického institutu v Bruselu. "Jde o útok žháře a ne o teroristický čin", uvedla mluvčí bruselské prokuratury

Brusel - S odvoláním na místní média o tom informovala agentura Reuters. Při útoku nebyl nikdo zraněn, budova byla v době činu prázdná. Zdroj: nytimes.com

Podle belgických médií se útok stal kolem 03:00 SELČ. Auto prorazilo zábrany u institutu a útočníci, jejichž počet je nejasný, odpálili nálož v blízkosti laboratoří. Budova začala hořet, rozsah škod zatím není znám.

V Belgii platí druhý nejvyšší stupeň pohotovosti kvůli terorismu. V březnu zaútočili na bruselském letišti a v metru sebevražední atentátníci, kteří zabili 32 lidí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace