Zhmotní se sen všech eurohujerů?

Zhmotní se sen všech eurohujerů?
Popisek: EU
08 / 12 / 2017, 08:30

Předseda německé sociální demokracie Martin Schulz, kterého jsem měl dlouho za rozumného reálpolitika, se domnívá, že je možné vytvořit po vzoru USA ,,Spojené státy evropské". To je však cesta do pekel.

Schulz se nechal slyšet, že chce změnit EU ve federaci, a pokud by s tím někdo nesouhlasil, tak ať EU opustí. Podle Schulze by měla mít federalizovaná EU i společnou ústavu a později by se tedy mohl konečně zhmotnit letitý sen všech eurohujerů - tzv. Spojené státy evropské.

psali jsme: Maďarsko vs. bruselská pokusná laboratoř. Orbán drží prapor suverenity v Evropě

Takový útvar (správněji patvar) však nemůže na rozdíl od Spojených států amerických fungovat. Evropské státy mají každý úplně jinou historii, kulturu a vývoj, chybí zde právě na rozdíl od USA jednotící historické pojítko. Spojené státy evropské by tento unikátní historický a kulturní vývoj jednotlivých evropských států zcela potlačily a naroubovaly na něj umělou myšlenku ,,novoevropanství", která je konečným cílem eurohujerů. Z Evropy by se stal jen monolit, který by poslušně poslouchal centrálu v Bruselu ještě víc než dnes. Každý nesouhlas s ,,velkým bratrem" by se tvrdě trestal.

psali jsme: Szijjártó: Maďarsko se nezřekne své suverenity v EU

EU stojí nyní na rozcestí. Je možné jít cestou ještě hlubší integrace na úkor suverenity národních států, což by mohlo vést ke Spojeným státům evropským, likvidaci národní suverenity evropských států, nebo zvolit ,,umírněné" řešení, a celý proces zastavit a EU zevnitř reformovat, či se alespoň o to pokusit. Pokud by však vývoj ke zhoubnému projektu Spojených států evropských přece jen směřoval, a sen všech eurohujerů by se tak splnil, nezbývalo by než z takové formace vystoupit i se všemi negativními důsledky.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace