Židé utíkají z Evropy. Předzvěst hodně špatných časů pro všechny Evropany

Židé utíkají z Evropy. Předzvěst hodně špatných časů pro všechny Evropany
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
31 / 12 / 2015, 11:00

"Pokud jsou Židé, kdekoliv na světě, v ohrožení, bývá to pravidelně předzvěst něčeho hodně špatného pro celé lidstvo." Na vině jsou především politici, kteří neprojevují antirasistickou solidaritu se Židy.

Z Francie odešel letos do Izraele rekordní počet Židů. Do Svaté země se jich přestěhovalo zhruba 7 900. Informovala o tom Židovská agentura pro Izrael, která je zodpovědná za židovské přistěhovalectví. Důvodem k emigraci je především strach z rostoucího antisemitismu a zhoršená bezpečností situace v zemi. Zdroj: zpravy.idnes.cz

Vrchní rabín Bruselu řekl v pondělí pro izraelskou rozhlasovou stanici, že "není budoucnosti pro Židy v Evropě". 

Letošní počty překonaly loňský rok, kdy do Izraele přišlo přibližně 7 200 francouzských Židů. Francouzští občané nyní tvoří největší skupinu ze zhruba 30 tisíc přistěhovalců s židovskými kořeny. Na druhém místě jsou Židé z Ukrajiny, kterých letos do Izraele přišlo zhruba 7 tisíc.

Příliv statisíců muslimských uprchlíků znepokojuje evropské Židy. Opouští Evropu.

O opuštění vlasti totiž lidé většinou přemýšlejí několik let, než se k němu odhodlají. S dalším nárůstem počtu židovských přistěhovalců však agentura počítá vzhledem ke stále horší bezpečnostní situaci ve Francii i v roce 2016. Ve Francii v současnosti žije zhruba půl milionu lidí, kteří se hlásí k židovství.

Evropští Židé se obávají muslimských migrantů. Hrozí výbuch nového antisemitismu?

A nezbývá než souhlasit s názorem Josefa Havránka, který uvedl na svém blogu: "Židé jsou pro mne takovým spolehlivým  seismografem. Pokud jsou, kdekoliv na světě, v ohrožení, bývá to pravidelně  předzvěst něčeho hodně špatného pro celé lidstvo…Jako důvod toho stávajícího masivního úprku,  je uváděn  šířící se antisemitismus. „Mnoho Židů už nějakou dobu pociťuje, že nemohou ve Francii žít  otevřeně jako  Židé.“

Propagační video IS pro Palestince: "Terorizujte Židy!"

„Nastal čas pro exodus Židů z Evropy?“ Tuto otázku si položil Jack Omer-Jackman na serveru OpenDemocracy v textu, který je reakcí na dlouhou reportáž Jeffreyho Goldberga v magazínu The Atlantic. O rostoucím evropském antisemitismu se začalo více mluvit po útoku islámských fanatiků na košer supermarket a redakci Charlie Hebdo v Paříži letos v lednu. Článek zveřejnil časopis Respekt, a pokračuje:

Goldbergova důkladná reportáž, při níž projel napříč celou Evropu, vyznívá hodně pesimisticky. Text začíná rozhovorem se slavným francouzským filosofem Alainem Finkielkrautem (jeho rodiče přežili holocaust), který říká: „Neměli bychom odcházet, ale naše děti a jejich děti už možná nebudou mít jinou volbu.“

Goldberg zmiňuje zvláštní absurditu antisemitismu mezi islámskými radikály v Británii a cituje Davea Riche, šéfa organizace monitorující antisemitismus: „Mladí britští muslimové, kteří na ulicích verbálně napadají britské Židy, mnohem častěji provolávají Heil Hitler než Allahu akbar. A to navzdory tomu, že se stejným sloganem napadali jejich rodiče a prarodiče členové neonacistických gangů.“ (Zdroj: respekt.cz)

 

Tagy článku