,,Židovsko-sionistické" spiknutí. Prostějov zachvátila nevídaná vlna antisemitismu

,,Židovsko-sionistické&quote; spiknutí. Prostějov zachvátila nevídaná vlna antisemitismu
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: Žid
16 / 01 / 2017, 12:30

KOMENTÁŘ

V Prostějově začínají sílit antisemitské nálady, která hraničí s fanatismem i hysterií. Vše souvisí se snahou o obnovu židovského hřbitova ve městě, proti které byla sepsána petice. Tu podepsalo několik tisíc lidí. Hřbitov, na němž jsou pochovány asi dva tisíce židovských obyvatel Prostějova, rozpoutal v Prostějově ostrý spor, jestli se hřbitov obnovit, či nikoliv.

Střetly se zde Federace židovských obcí, dobročinná nadace s peticí, která kategoricky obnovu hřbitova odmítá. Na adresu nápadu obnovit hřbitov se objevují výrazy jakoby vystřižené z nacistické propagandy před sedmdesáti lety. ,,Židozednáři", ,,židovsko-sionistické" spiknutí či ,, američtí žiďáci" jsou pouze špičkou ledovce nenávisti, která městem kvůli nápadu rekonstruovat hřbitov prostupuje.

Takovou vlnu nenávisti Česká republika, potažmo Prostějov dlouho nezažily. A člověk si pokládá otázku, kde se taková nenávist v lidech bere, co tyto nízké půdy vyvolává? Zde nejde o to, že se jedná o obnovu nějakého ,,obyčejného" hřbitova, ale právě proto, že je židovský, což posléze vybičovalo antisemitské nálady v Prostějově na maximum. Zcela nesmyslně, neopodstatněně.

Bohužel i v dnešní době existuje nemalá část antisemitsky smýšlejících lidí, kteří ,,vylezou" tehdy, když se mohou do Židů velmi lacino strefovat. Připomeňme nejen jim, že za války bylo zavražděno nacistickým režimem 6 milionů Židů. To je neoddiskutovatelný historický fakt.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace