Zimbabwe propustí 25 000 státních úředníků. Nemá na jejich platy

Zimbabwe propustí 25 000 státních úředníků. Nemá na jejich platy
Autor: redakční databáze|Popisek: zimbabwská vlajka
10 / 09 / 2016, 16:00

Zimbabwe jako mnohé africké státy sužuje ekonomická krize, a tak se rozhodla propustit naráz 25 000 státních úředníků a zaměstnanců.

Platy státních úředníků a zaměstnanců totiž v Zimbabwe tvoří neuvěřitelných 97% celkového rozpočtu země, jak v pátek poznamenal zimbabwský ministr financí Patrick Chinamasa. Ministr tak rozhodl o jejich masovém propuštění.

Ti, co ve státním aparátu zůstanou, nedostanou z úsporných důvodů vyplaceny prémie po dobu příštích dvou let, poznamenal k dalšímu plánu na ozdravění veřejných financí Chinamasa. Agentuře AFP pak ministr financí sdělil, že Zimbabwe ,,čelí silným protivětrům".

Chinamasa prohlásil, že vláda nadělala v prvních šesti měsících roku 2016 souhrnný deficit 623 milionů dolarů a varoval, že deficit může dosáhnout až 1 miliardy dolarů na konci tohoto roku.

Vážné ekonomické potíže mají také politické dopady, které vedly zejména v červenci a srpnu k masovým protestům proti prezidentovi Robertu Mugabemu i současnému ministrovi financí Chinamasovi.

Zdroj: aljazeera.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace