Zimbabwský prezident Mugabe dal zatknout olympijský tým, protože nepřivezl žádnou medaili

Zimbabwský prezident Mugabe dal zatknout olympijský tým, protože nepřivezl žádnou medaili
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: Zimbabwe
29 / 08 / 2016, 19:00

Zimbabwský prezident Robert Mugabe dal zatknout většinu členů národního olympijského týmu. Důvod? Nepřivezl ani jednu medaili.

Zatčeno bylo celkem 27 olympioniků z 31. Čtyři plavci se však do Zimbabwe již nevrátili, jako by tušili, co je ve vlasti čeká. Zimbabwský prezident nyní prokázal, proč léta vládne své zemi tvrdou rukou a dal členy olympijské výpravy, jež nepřivezla ani jednu medaili, vsadit za mříže.

Mugabe pak nazval olympioniky ,,krysami":

„Plýtváme penězi naší země na tyto krysy, kterým říkáme sportovci. Když nejste připraveni obětovat sami sebe k získání alespoň bramborové medaile, tak jako to dokázali u našich sousedů v Botswaně, tak proč mařit naše společné peníze,“

Zimbabwe se tak zařadila po bok Severní Koreje, která také nechává věznit ,,neúspěšné sportovce", nebo je rovnou posílá do pracovních táborů. Po mistrovství světa ve fotbale v roce 2010 byl severokorejský tým, který utrpěl ve skupině tři porážky, nejprve veřejně zostuzen, a jeho trenér následně poslán na nucené práce.

 

Zdroj: indiatimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace