Zkáza vrtulníku zachycená na videu: Čínský stroj se zřítil do jezera přímo před lidmi

Zkáza vrtulníku zachycená na videu: Čínský stroj se zřítil do jezera přímo před lidmi
Autor fotografie: T. Ryan, flickr.com (public domain)|Popisek: Zřícený vrtulník (ilustrační obrázek)
10 / 05 / 2021, 15:00

Čínský vrtulník Z-8A byl zachycen, jak se neodvratně řítí do vody. Jeden ze svědků natočil dramatické záběry.

Náhodný svědek natočil na kameru zkázu vrtulníku Z-8A, který se zřítil do vody poblíž města Ta-Li v jihozápadní čínské provincii Jün-nan.

Vrtulník Z-8A se pokoušel získat vodu z jezera Erhai, která měla být použita na spálenou oblast o velikosti 48 akrů. V jeden moment však stroj ztratil stabilitu zřejmě kvůli poruše vyrovnávacího rotoru a začal nekontrolovaně rotovat. Pádu do jezera už potom nešlo zabránit.

Podle dosavadních informací jsou mezi pětičlennou posádkou přeživší, rozsah havárie se vyšetřuje.

 

Zdroj: ptisidiastima.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace