Zkolabuje pod náporem migrantů britský zdravotní systém?

Zkolabuje pod náporem migrantů britský zdravotní systém?
16 / 05 / 2016, 10:15

Poslední údaje národního statistického úřadu silně nahrávají odpůrcům setrvání země v Evropské unii.

Státní tajemnice pro zaměstnanost Priti Patelová podle deníku The Express varovala, že imigrace se dostala naprosto mimo kontrolu vlády a situace se nezlepší, dokud Velká Británie nevystoupí z Evropské unie. Informaci zveřejnil server ParlamentniListy.cz.

„Tyto údaje jsou mnohem vyšší, než vláda kdy předpokládala. Věci se dostaly mimo kontrolu a pro Národní zdravotní systém to znamená další velké náklady. Krátkodobá migrace je z pohledu pracovních podmínek a mezd nejškodlivější záležitostí. Migraci můžeme snížit jedině tím, že 23. června budeme hlasovat pro brexit,“ uvedla Patel.

Jak konstatuje britský deník, nově zveřejněné statistiky nahrávají příznivcům brexitu. „Zveřejněná čísla související s migraci ukazují, pod jakým tlakem musí být veřejné služby,“ nechal se slyšet bývalý londýnský starosta a hlavní tvář kampaně za vystoupení z EU Boris Johnson.

Britové si podle Pratelové přejí méně Evropy a více Británie. I když premiér referendum prohraje, neměl by podle ní odstoupit. „Poskytl nám možnost vybrat si, a to je úžasná věc. Tvrdě vyjednával, vážím si ho, ale je to závažné téma a já se s ním názorově rozcházím.“
Sama Priti Pratelová je dcera přistěhovalců z Ugandy, která se narodila v roce 1972 v Británii. Je poslankyní britských Konzervativců.

V podobném duchu se vyjádřil také Steven Woolfe z euroskeptické strany UKIP. „Je ostuda, že se vláda snažila celé ty roky zakrývat skutečný rozsah migrace ze členských států Evropské unie. Je zřejmé, že coby člen EU nemáme vůbec žádnou kontrolu nad našimi hranicemi.

Ze zveřejněných statistik vyplývá, že krátkodobá migrace občanů členských států EU byla v posledních pěti letech na vzestupu. „Dohromady do Velké Británie na dobu kratší než jeden rok přišlo do června 2014 251 000 migrantů. Toto číslo je nejvyšší od konce června 2008, o 5 % vyšší než v roce 2013, a dokonce o 35 % vyšší než údaje z roku 2012. Dlouhodobá migrace ze členských států EU potom na konci června 2014 činila 233 000, což dohromady v kombinaci s krátkodobou migrací dává 474 000 osob,“ uvádí The Express.

Občané Evropské unie, kteří žijí ve Velké Británii, by v případě brexitu mohli být deportováni ze země. Hrozbu týkající se až tří milionů Evropanů nepřímo naznačilo britské ministerstvo vnitra. Tato možnost přitom vzbudila mezi politiky i veřejností nevoli. Označují to za „absurdní politiku strachu zoufalé vlády“. Informaci s odvoláním na deník The Telegraph zveřejnil server echo24.cz

Za období pěti let konče červnem 2015 tak do Velké Británie přišlo ze zemí EU 915 000 osob. Když se k tomu přičtou i krátkodobí migranti, činí číslo téměř 2 miliony. Údaje národního statistického úřadu skutečně silně nahrávají odpůrcům setrvání země v Evropské unii.

Patelová v sobotním článku pro deník thesun.co.uk přirovnala Davida Camerona, Gordona Browna a Johna Majora ke třem moudrých opicím, které "nevidí imigraci, neslyšeli o žádné imigraci, a nemluví o imigraci".

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace