Zkrácení DPH o 160 milionů

Zkrácení DPH o 160 milionů
Popisek: Ilustrační foto
08 / 04 / 2016, 09:15

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v minulých dnech obvinili šest osob v souvislosti s pácháním rozsáhlé daňové trestné činnosti s celkovou škodou přesahující 160 milionů korun.

Podle policejních závěrů mělo v období od listopadu 2009 do srpna 2011 v rámci účelově vytvořeného řetězce firem docházet ke krácení daně z přidané hodnoty (DPH) v souvislosti s předstíráním obchodní činnosti s různým sortimentem zboží (projektová dokumentace ke kapotážím na dieselagregáty, dieselagregáty, kapotáže k dieselagregátům, hutní materiál), či poskytováním služeb (svářečské, lakýrnické, zámečnické, zednické a pomocné práce).

Všech šest osob bylo obviněno z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby (podle § 240 odst.1, odst. 3 trestního zákoníku), kdy dvě osoby (muž a žena) jsou stíhány jako „uprchlé“.

Jako výnos z trestné činnosti se zatím podařilo zajistit několik nemovitostí v hodnotě cca 25 milionů korun.

Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí všem obviněným trest odnětí svobody až na 10 let. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Praze.

Zdroj: Policie ČR

Tagy článku