Zlínský kraj dal školám šest milionů korun na lepší zabezpečení

Zlínský kraj dal školám šest milionů korun na lepší zabezpečení
Autor fotografie: Bosch Security|Popisek: Ilustrační foto
09 / 12 / 2015, 11:00

Kraje financují lepší zabezpečení ve školách. Prevence i před útoky "šílených střelců".

Zlín 8. prosince (ČTK) - Zlínský kraj dal školám a školním zařízením šest milionů korun na zvýšení jejich bezpečnosti. Na dotace ministerstva na lepší zabezpečení budov dosáhlo jen několik škol v regionu, kraj proto navýšil školám letošní provozní příspěvek. Školy peníze využijí zejména pro lepší technické zabezpečení svých vstupů a vstupních prostor, například instalují elektronické zámky, bezpečnostní kamery nebo videotelefony, řekl dnes novinářům krajský radní Petr Navrátil (ČSSD). Prakticky všechny školy zřizované krajem by tak již měly mít nějakou formu zabezpečení.

"Mnohé školy již využily nabídku úřadu práce a zaměstnávají vrátné. Jiné zmodernizovaly například systém čipových karet. Schválené navýšení příspěvku pomohlo tam, kde se ředitelům nedostávalo prostředků na komplexní realizaci svých představ, nebo bylo nutné již stávající systém modernizovat," uvedl Navrátil.

Kraj vyhověl šedesáti žádostem o zkvalitnění zabezpečení vstupů. Maximální výše příspěvku byla 200.000 korun. Kraj zřizuje asi stovku škol a školních zařízení. Ve 20 zamítnutých žádostech šlo podle Navrátila už o nadstandard, ředitelé například chtěli k již zabezpečeným vchodům instalovat další kamery, které by sledovaly další prostory. Zbylá zařízení již byla zabezpečena.

Školy v kraji i celé zemi se zaměřily na větší bezpečnost po loňském útoku psychicky nemocné ženy na studenty ve Žďáru nad Sázavou, který skončil smrtí jednoho z nich.

Karlovarský kraj dá 15 milionů na zabezpečení svých škol

Psali jsme také:

Deset doporučení k zlepšení bezpečnosti škol

Pokyny ke stanovení úrovně zabezpečení škol

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace