Zloděj ukradl v centru Paříže šperky za miliony a zmizel. Z nejstřeženějšího místa, vedle Elysejského paláce

Zloděj ukradl v centru Paříže šperky za miliony a zmizel. Z nejstřeženějšího místa, vedle Elysejského paláce
Autor fotografie: Google Mapy
12 / 12 / 2015, 09:30

Pachateli se podařilo i s lupem utéct, i když okolí Elysejského paláce je po listopadových útocích jedním z nejstřeženějších míst francouzské metropole.

(ČTK) - Neznámý zloděj včera v klenotnictví Chopard v bezprostřední blízkosti sídla francouzského prezidenta v Paříži ukradl šperky v odhadované hodnotě zhruba jeden milion eur (27 milionů korun). Informovala o tom francouzská média. 

Rozhlasová stanice Europe 1 uvedla, že zloděj přišel do obchodu v ulici rue du Faubourg Saint-Honoré před polednem. Podle personálu se prý choval standardně a nevzbuzoval žádnou zvláštní pozornost. Pak ale vytáhl zbraň a vybral šperky ze čtyř vitrín, s nimiž vzápětí zmizel. Zatím není jasné, zda byla zbraň pravá. Při přepadení nebyl nikdo zraněn. 

Agentura AFP ocitovala zdroj z policie, podle nějž pachatel prokázal jistou drzost, když krádež provedl v době zpřísněných bezpečnostních opatření, kdy jsou policisté a vojáci na ulicích vidět nonstop. Po teroristických útocích ze 13. listopadu byl ve Francii vyhlášen výjimečný stav. Podle policejních statistik se od té doby zhruba o pětinu snížil počet trestných činů, jako jsou krádeže, vloupání či napadení.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.