Zloději okradli spící turisty v pražském hotelu

Zloději okradli spící turisty v pražském hotelu
Autor fotografie: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy|Popisek: Záznamy z videokamer v okolí hotelu
14 / 01 / 2017, 16:45

Policisté pátrají po zlodějích, kteří v jednom z hotelů v centru Prahy okradli spící turisty z Japonska téměř o všechny věci a peníze. Škoda je téměř půl milionu korun.

Zloděje zachytilo několik kamer. Policie žádá o pomoc při pátrání i veřejnost. Na webu o tom dnes informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

K události došlo v noci z osmadvacátého na devětadvacátého prosince v jednom z hotelů v ulici Seminářská v Praze 1. V tom se v podvečer ubytovali turisté z Japonska, kteří následně ulehli ke spokojenému spánku. Avšak probuzení v brzkých ranních hodinách bylo o poznání horší.

Poškození totiž nedlouho po třetí hodině ráno zjistili, že krom pyžam, do kterých byli oděni, jim vlastně nezbylo vůbec nic. Při krádeži přišli nejen o čtyři mobilní telefony a šperky, ale také o všechny kufry s oblečením a veškeré finanční prostředky, včetně platebních karet. Způsobenou škodu poškození vyčíslili na téměř půl miliónu korun.

V rámci prošetřování se kriminalistům podařilo zajistit několik kamerových záznamů, na kterých jsou zachyceni podezřelí. Díky tomu kriminalisté vědí, že hledaní přišli do hotelu minimálně devětadvacátého prosince kolem jedné hodiny ráno, a ubytovací zařízení opustili neprodleně po krádeži, tedy kolem třetí.

Detektivové se důvodně domnívají, že pachatelé hotel „nenavštívili“ poprvé, neboť například málo kdo ví, že se jedná o ubytovací zařízení bez recepce. To je jedním z důvodů, proč si kriminalisté myslí, že hledaní nebyli v těchto prostorách poprvé. Nicméně pachatele krádeže se doposud nepodařilo ani takzvaně ztotožnit a tedy ani vypátrat a zadržet.

Policisté žádají o pomoc všechny, kteří by zloděje na záznamu z bezpečnostních kamer poznali. "Pokud tedy znáte totožnost těchto osob, nebo jejich místo pobytu, pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," dodal mluvčí.

Zdroj: policie.cz

Tagy článku