Zloději v uniformách – ruští okupanti kradou auta v Mariupolu

Zloději v uniformách – ruští okupanti kradou auta v Mariupolu
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
12 / 07 / 2022, 08:00

V Mariupolu, okupovaném ruskými silami na jihovýchodě Ukrajiny, okupanti a kolaboranti kradou auta. Informovala o tom v sobotu ukrajinská vojenská rozvědka.

„Často jsou vozy později nalezeny u ozbrojenců tzv. samozvané milice Doněcké lidové republiky a pokusy o znovuzískání majetku nedávají smysl a mohou být riskantní,“ dodává rozvědka. Jinak řečeno zloděj vás pak může ještě zastřelit…

„Ve městě rychle narůstá počet krádeží soukromých dopravních prostředků, které nebyly poškozeny,“ píše se v tiskové zprávě. Auta bez ohledu na jejich hodnotu jsou kradena z otevřených parkovišť a z uzavřených garáží.

Auta mizí ve dne i v noci, když je ve městě zákaz vycházení. Ke krádežím se často používají odtahové vozy. „Z toho lze usuzovat, že rabování řeší přímo zástupci okupační správy a s tím související místní spolupracovníci,“ dodává rozvědka.

Oficiálně lze krádež nahlásit na „vojenské velitelství“ Mariupolu, neoficiálně ale jeho zástupci říkají, že byste měli auta hledat na vlastní pěst, což se vylučuje s doporučením ukrajinské vojenské rozvědky. Ruský ork co ukradl nevydá a může to být navíc nebezpečné, protože má v ruce AK-47.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace