Zloději v uniformách – ruští okupanti kradou auta v Mariupolu

Zloději v uniformách – ruští okupanti kradou auta v Mariupolu
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
12 / 07 / 2022, 08:00

V Mariupolu, okupovaném ruskými silami na jihovýchodě Ukrajiny, okupanti a kolaboranti kradou auta. Informovala o tom v sobotu ukrajinská vojenská rozvědka.

„Často jsou vozy později nalezeny u ozbrojenců tzv. samozvané milice Doněcké lidové republiky a pokusy o znovuzískání majetku nedávají smysl a mohou být riskantní,“ dodává rozvědka. Jinak řečeno zloděj vás pak může ještě zastřelit…

„Ve městě rychle narůstá počet krádeží soukromých dopravních prostředků, které nebyly poškozeny,“ píše se v tiskové zprávě. Auta bez ohledu na jejich hodnotu jsou kradena z otevřených parkovišť a z uzavřených garáží.

Auta mizí ve dne i v noci, když je ve městě zákaz vycházení. Ke krádežím se často používají odtahové vozy. „Z toho lze usuzovat, že rabování řeší přímo zástupci okupační správy a s tím související místní spolupracovníci,“ dodává rozvědka.

Oficiálně lze krádež nahlásit na „vojenské velitelství“ Mariupolu, neoficiálně ale jeho zástupci říkají, že byste měli auta hledat na vlastní pěst, což se vylučuje s doporučením ukrajinské vojenské rozvědky. Ruský ork co ukradl nevydá a může to být navíc nebezpečné, protože má v ruce AK-47.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku