Zloději ve zlatnictvích - jeden zabaví prodavačku, druhý krade

Zloději ve zlatnictvích - jeden zabaví prodavačku, druhý krade
Autor: Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje|Popisek: Pachatelé krádeže šperků
16 / 10 / 2014, 17:30

16.10.2014 / Policie vyhlásila pátrání po dvou mužích, zřejmě cizincích, kteří koncem září v Teplicích a Karlových Varech ukradli zlaté šperky za půl milionu korun.
Zdroj: Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Policie vyhlásila pátrání po dvou mužích, kteří 25. září v Teplicích ukradli ve dvou zlatnictvích briliantové náušnice za 41 tisíc korun a zlatý náramek za 23 tisíc.
Potom se přesunuli do Karlových Varů, kde přímo z výlohy zlatnictví ukradli zlaté náramkové hodinky za půl milionu korun.
Zloději mají propracovaný systém, jak se k drahému zboží dostat. Zatímco jeden zabaví obsluhu a nechává si ukázat klenoty, druhý využije chvilkové nepozornosti prodavačky a z regálu, nebo vitríny ukradne šperk.
Oba zloději hovoří špatně anglicky a jedná se o jižní, balkánské typy.
Muž, který z vitríny hodinky odcizil je asi 175 cm vysoké silnější zavalité postavy, na sobě měl modré rifle, černou bundu, světlé triko, na hlavě černou čepici s kšiltem a přes rameno černou kabelu.
Druhý muž je přibližně 175 cm vysoké štíhlé postavy, má hnědé vlasy s výraznými kouty a na sobě měl hnědé kalhoty a šedou bundu do pasu s černými kapsami. Do obchodu přišel pravděpodobně s černou igelitovou taškou v ruce.
Policie má záznam průmyslových kamer v prodejnách, na záznamech jsou vidět i obličeje pachatelů.

Psali jsme také:

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

Ukradli vám firemní notebook s citlivými daty? Existuje řešení – dálkový výmaz dat

Odhalena organizovaná banda zlodějů aut. Policie "kradla" auta zpět a vracela je majitelům

Noční drama v pražských Modřanech- musela zasáhnout URNA

Návod, jak hacknout PIN u iPhone a dalších zařízení

Jak se účinně ochránit před kapesními zloději

Končí léto a začíná sezóna zlodějů v opuštěných chatách a chalupách

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace