Zmocňovací zákon zavádí cenzuru

Zmocňovací zákon zavádí cenzuru
08 / 01 / 2018, 19:00

Tak nějak vypadaly novinové články po převzetí moci Adolfem Hitlerem. Bohužel se nejedná o historický exkurz. Takto by se dala nazvat dnešní realita v Německu.

U našich západních sousedů nebyl opět zaveden zmocňovací zákon, který mj. zavádí cenzuru. Ovšem byl přijat zákon NetzGD. Ten pod rouškou ochrany před falešnými zprávami a nenávistnými výlevy omezuje svobodu slova a zavádí vysoké finanční sankce. Jedná se samozřejmě o svobodu psaného slova na sociálních sítích.

psali jsme: Facebook vyvinul systém pro cenzuru, vláda bude regulovat, co uživatel uvidí

Tento cenzurní zákon byl schválen v souvislosti s  hromadícími nenávistnými informacemi. Ty údajně směřovaly na obohacování Německa v posledních letech. S masivní přistěhovaleckou krizí se začaly množit nejrůznější i teroristické útoky. O nich hovořit je často tabu. Přesto se občas němečtí občané podělí na sociálních sítích o své zkušenosti s touto migrační vlnou. Lépe řečeno s negativními zkušenostmi, o nichž mainstreamová média záměrně neinformují. Z nich často slýcháme, že útočil kamión nebo granát.

Zavedení cenzurního zákona již kritizovaly novinářské organizace, jakož i některé liberální skupiny hájící základní pilíře lidských práv a svobod z  řad právníků i občanů. V politických kruzích jsou nejčastějšími kritiky členové parlamentní AfD, které se v posledních volbách dostalo do Bundestagu, jako třetí nejsilnější formace.

Její dvě poslankyně na sebe naposledy upoutaly pozornost právě svými údajně nenávistnými komentáři na sociálních sítích. Jedna z nich upozornila na to, že úředním jazykem je němčina a udivila se nad tím, proč policie na svém tweeterovém účtu používá arabštinu. Následně byl okamžitě této poslankyni zrušen tweeterový účet s odvoláním právě na onen cenzurní zákon.

psali jsme: Je nutné zavést cenzuru českých médií a zastavit xenofobii a islamofobii

Nejen v Německu, ale i v Čechách se ozývají překvapené reakce na tento zákon. Naposledy se k  němu vyjádřil bývalý český prezident Václav Klaus. Ten se v pořadu Partie podivil nad tím, že je omezována svoboda slova. Respektive, že je zakazován názor a jeho publikování.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace