Znásilnění desetileté dívky v azylovém domě vyzradil whistleblower, policie a úřady se jej snažily zamlčet

Znásilnění desetileté dívky v azylovém domě vyzradil whistleblower, policie a úřady se jej snažily zamlčet
Popisek: znásilnění
30 / 06 / 2017, 18:00

Německý deník Bild informoval o znásilnění desetileté dívky v azylovém domě ve městě Herford, ležícím v Severním Porýní Vestfálsku.

Čin se měl odehrát již 6. června. Dívka pocházející z Ázerbajdžánu byla nalezena v uprchlickém zařízení a ihned odvezena k lékaři. Vyšetřování potvrdilo, že byla znásilněna. 

Podezřelým z činu je pak devětadvacetiletý muž z Ghany. Muž byl zadržen a nyní čeká ve vazbě na soud.
Po odhalení tohoto činu došlo v zařízení k nepokojům, policie z obavy z aktů tzv. krevní msty dokonce navrhla převést všechny Afričany do jiného zařízení, to ale místní samospráva odmítla.

Policie a služba spravující toto zařízení držely tento případ doposud v utajení. Případ se na veřejnost dostal až poté, co ho na veřejnost vynesl neznámý whistleblower.

Jen za rok 2016 hovoří statistika trestných činů pro zemi Severní Porýní Vestfálsko o tom, že na půdě azylových center došlo k celkem 116 sexuálních trestným činům. O věku obětí nejsou většinou známé žádné informace.

Pachatelova žádost o azyl se bude i přes znásilnění dívkynadále zpracovávat. Kvóta na uprchlíky pro tento stát na je 3,4%, což by teoreticky mělo znamenat, že jeho žádost bude odmítnuta a přednost bude dána jiným občanům této země.

psali jsme:

Ghanský migrant s mačetou znásilnil dívku. Její přítel se musel dívat

Zdroj: bild.de

 

Autor: Filip Turč

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace