VIDEO: Znázorňuje snad slavná socha sexuální obtěžování? Vandalové poškodili monument z druhé světové války a zneužili ke své kampani

VIDEO: Znázorňuje snad slavná socha sexuální obtěžování? Vandalové poškodili monument z druhé světové války a zneužili ke své kampani
Autor: screenshot Youtube
20 / 02 / 2019, 07:30

Jen den poté, co zemřel v 95 letech námořník George Mendonsa objímající a líbající ženu na slavné fotografii i soše, byl tento monument poškozen vandaly, podle nichž má socha podtext ,,sexuálního útoku".

Je to asi nejslavnější válečná fotografie - Mendonsa líbá zdravotní sestru Gretu Friedmanovou na newyorském Times Square v den kapitulace Japonska v roce 1945. Výjev zpodobnila i neméně známá socha, která se nachází ve floridské Sarasotě.

                                  

Tu jen den poté, co Mendonsa zemřel, poškodili neznámí vandalové, kdy posprejovali nohu ženy, na níž nasprejovali červeně nápis #MeToo, tedy heslo kampaně proti sexuálnímu obtěžování, která se však v poslední době ,,zvrtla" ve veřejnou dehonestaci úspěšných mužů. Podle některých amerických médií je možné, že podle vandalů - pravděpodobných aktivistů #MeToo znázorňuje socha prostým polibkem a objetím ženy ,,sexuální obtěžování" či dokonce sexuální útok.

Sarasotská policie incident vyšetřuje a sdílela fotografie poškozené sochy na sociálních sítích. I podle ní není vyloučeno, že pachatelé tohoto činu považují polibek za ,,sexuální útok", proto ji záměřně poškodili. Odstranění posprejovaného nápisu bude stát odhadem více než tisíc dolarů.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace