Zpěvačka Aaliyah: Našla smrt v troskách letadla, když přemluvila pilota, aby vzlétl. Předtím se jí o tom zdálo

Zpěvačka Aaliyah: Našla smrt v troskách letadla, když přemluvila pilota, aby vzlétl. Předtím se jí o tom zdálo
Popisek: Aaliyah
17 / 07 / 2018, 18:00

Zpěvačka Aaliyah Haughtonová (†22) zemřela 25. srpna roku 2001 při havárii dvoumotorového letadla Cassna, když se rozhodla odletět z natáčení videoklipu na Bahamách o den dříve než bylo v plánu. Při havárii zahynulo sedm členů jejího týmu (kadeřník, maskérka, kamarádka atd.) a pilot.

Videoklip Rock the Boat, který na Bahamách natáčela, patří k jejím neúspěšnějším. Někteří z těch, kteří se na něm podíleli, zemřeli v troskách letadla.

Krátce před smrtí se Aaliyah svěřila, že má sen, který se stále opakuje. Letí v něm po nebi, neví kam ani odkud, a někdo jí pronásleduje.

Letadlo se zřítilo krátce po startu, když nabralo výšku asi 50 metrů. Na zem se zřítilo necelých 500 metrů od místa startu. Podle svědků pád letadla doprovodil velký výbuch, který nemohl nikdo přežít.

První dorazil k troskám dvoumotorové Cessny letištní technik. „Byl to strašný pohled. Těla byla zohavená a spálená. Dva pasažéři ještě žili, jeden volal o pomoc, druhý se trochu hýbal.“ Zachránit se však nikoho nepodařilo.

psali jsme: Kristen Pfaffová: Našli ji nahou ve vaně s jehlou v žíle. Co má s její smrtí společného manželka jejího slavného milence Kurta Cobaina?

Média obviňovala z havárie pilota jménem Morales III. Svědčilo proti němu několik skutečností: Byl první den v práci a úkol dostal náhodou jen kvůli tomu, že se Aaliyah rozhodla odletět dříve a jiný pilot nebyl k mání.

Pilot Morales prý dlouhodobě užíval kokain. Dva týdny před nehodou stál před soudem, kde se zodpovídal z obchodování s drogami a z dalších tří trestných činů. Drogy prý prodával pasažérům letadla jeho bývalého zaměstnavatele. Soud mu uložil čtyřletý podmíněný trest.

psali jsme: Amy Winehouse: Záhadná smrt zpěvačky se třemi lahvemi vodky a hororovým přítelem, který se motal po domě

Následné vyšetřování však ukázalo, že to byl právě Morales, který se snažil pasažérům a Aaliyah v odletu zabránit a dokonce se s nimi kvůli tomu na letišti pohádal. Cestující totiž měli spoustu zavazadel, jelikož na místo natáčení přiletěli jiným, větším letadlem.

Nakonec ho donutili letadlo nastartovat, ačkoli bylo přetížené. Podle vyšetřovatelů měli navíc asi 350 kg zavazadel, což v praxi do váhy znamená přibližně pět pasažérů navíc. Pilot je před odletem varoval, že může dojít je katastrofě.

psali jsme: Modelku našli nahou ve vaně s očima vytřeštěnýma do stropu. Opravdu se udusila plynem?

Půvabná Aalayah byla zpěvačkou R&B, tanečnicí, modelkou a herečkou. Za svoji krátkou kariéru stačila nahrát mnoho hitů. Hrála ve filmu „Královna prokletých“ ve snímku „Romeo musí zemřít“. Měla podepsanou smlouvu na roli ve dvou pokračováních "Matrixu".

 
Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

 

 

Tagy článku