Zpěvačka Dara Rolinc zabila rybáře Jindřicha (†63), když jela svým obrovským mercedesem v protisměru. Překvapivě vyvázla jen s podmínkou

Zpěvačka Dara Rolinc zabila rybáře Jindřicha (†63), když jela svým obrovským mercedesem v protisměru. Překvapivě vyvázla jen s podmínkou
Popisek: Dara Rolinc
08 / 10 / 2018, 14:30

Zpěvačka Dara Rolinc, vlastním jménem Gambošová (1972), zabila svým vozem Mercedesem Benz rybáře na motocyklu. Dostala za usmrcení z nedbalosti 18 měsíců se zkušební dobou na dva a půl roku. Pozůstalým měla zaplatit milion korun. Hrozilo jí šest let vězení.

Rybář Jindřich Rotrekl (†63) se vracel v červenci 2010 na motocyklu rychlostí pouhých 40 km v hodině z pražské Šárky z rybaření domů. Zpěvačka jela v protisměru, a jak vyplývá ze znaleckých posudků – rybář neměl možnost uhnout. Zpěvačka po jeho sražení zavolala záchranku, ale zraněný zemřel tři hodiny poté v nemocnici na vykrvácení. Zůstala po něm manželka, dvě dcery a vnučka.

Zpěvačka v autě vezla na zadním sedadle svou tříletou dceru. Možnost, že by se místo řízení věnovala právě jí, zpěvačka odmítla, ale mnohé tomu nasvědčuje. Před jízdou Dara Rolinc nepožila alkohol, léky ani drogy, přestože se jí ve světě showbyznysu přezdívá „Sněhová královna“ podle kokainu, který prý často užívá.

psali jsme: Josef Zíma usnul za volantem a narazil autem do stromu. Zemřel spolujezdec, režisér, který seděl na „sedadle smrti“. Zímova žena skočila z okna

„Jela obrovským vozidlem na úzké silnici, kdy každý, kdo někdy v takovém vozidle seděl, ví, že je těžké odhadnout na úzké okresce, kde v jakém pruhu jsme," řekla soudkyně Reifová, která případ soudila. Může to znít jako omluva, ale ve skutečnosti je to jádro pudla – právě proto, že byla silnice úzká, se měla zpěvačka věnovat výhradně řízení.

V té době navíc Dara Rolinc, rozená Gambošová, procházela náročným soudním sporem o opatrovnictví své dcery Laury, o kterou se přela se zpěvákem Matějem Homolou. Ten chtěl, aby dcera vyrůstala ve střídavé péči, zpěvačka byla neústupná a trvala na své výlučné péči. Soudní spor se mohl podepsat na psychice zpěvačky. Dceru Lauru získala do své výlučné péče jen pár měsíců po zabití rybáře.

psali jsme: Herečka Regina Rázlová - strávila téměř rok za mřížemi za vytunelování velké sklářské firmy. Ona a její rodina se měla obohatit o několik set milionů korun. Tři údajné pokusy o sebevraždu

Podle pravomocného rozsudku měla dostat rodina pozůstalých po rybářovi Rotreklovi takřka milion korun. Vdova Olga Rotreklová 274 tisíc korun, každá ze dvou dcer 240 tisíc korun a jediná vnučka taktéž 240 tisíc korun. Vyplacení odstupného se však vleklo a dosud není jasné, zda ho zpěvačka zaplatila v plné výši. Kvůli neplacení byla každopádně uvalena exekuce na zpěvaččiny dva domy v Mukařově a Tuchoměřicích.

Soud provázela řada podezřelých okolností, které mohly souviset se zájmem zpěvačky vyváznout pokud možno s co nejnižším trestem. Státní zástupkyně obvinění původně stáhla pro údajný nedostatek důkazů. Záhy však policie obvinila zpěvačku znovu, a to kvůli novému znaleckému posudku, podle něhož jela v protisměru, a proto je za smrt řidiče zodpovědná.

Soudkyně Reifová případ hodnotila velmi smířlivě. Podle ní udělala zpěvačka pouze malou chybu, byť s fatálním následkem, tím, že se na krátkou chvíli nevěnovala řízení. „Navíc je bezúhonná a obdobná chyba se jí stala poprvé“, vysvětlila soudkyně Reifová, proč soud uložil zpěvačce jen podmíněný trest, ačkoliv podobné za případy běžně posílá obviněné za několik let do vězení.  

psali jsme: František Ringo Čech: Seděl v Ruzyni za přípravu ozbrojeného převratu jako vedoucí člen podvratné skupiny Tataři. Jeho božstvem byla lidská lebka Erastus

Pokud by byla zpěvačka odsouzena k vězení, byť třeba na rok, její tříletá Laura by byla takřka s jistotou svěřena do péče otce, tedy zpěváka Matěje Homoly ze skupiny Wohnout.

Nejslavnějším hitem zpěvačky Dary Rolinc je píseň „Zvonky štěstí“, kterou nazpívala jako dvanáctiletá s Karlem Gottem.

 

 Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace