Zpěvačka Eva Olmerová najela autem na ostrůvek plný lidí a napadla policistu na Karlově mostě. Celkem si odseděla dva roky

Zpěvačka Eva Olmerová najela autem na ostrůvek plný lidí a napadla policistu na Karlově mostě. Celkem si odseděla dva roky
Popisek: Eva Olmerová
05 / 11 / 2018, 17:00

Zpěvačka se poprvé dostala do střetu se zákonem ve svých 24 letech. Tehdy, roce 1958, ji namol opilou zastavil na Karlově mostě (bydlela na Kampě) policista a chtěl ukázat doklady. Zpěvačka ho zasypala sprostými nadávkami a pak ho napadla. Za trestný čin napadení veřejného činitele si odseděla 14 měsíců.

V tu dobu ještě nebyla slavná, živila se jako švadlena a zpívala po barech a kavárnách. Do Semaforu, který ji proslavil, nastoupila až v roce 1962, kdy se uvolnilo místo po Evě Pilarové, která odešla do divadla Rokoko.

Policejní verze se konfliktu s policistou se od té, kterou vyprávěla sama zpěvačka, zásadně liší. Podle Olmerové nebyla vůbec opilá a nemotala se. Jen kulhala, protože se jí ulomil podpatek. Policista na ni prý byl hrubý, tak ho praštilo botou s ulomeným podpatkem po hlavě.

psali jsme: Herec Marián Labuda zabil dvě ženy, matku s dcerou, které seděly na svodidlech uprostřed dálnice

Je tu ještě další verze, kterou zpěvačka vyprávěla, když posluchači nevěřili té první. Prý se jí na ulici postavil do cesty jakýsi muž s kalhotami u kotníků. Náhodou šel kolem policista, který místo aby muže zatkl, odvedl Olmerovou. Ta se přitom bránila – a proto ji zavřeli.

Na vězení vzpomíná zpěvačka takto: „Dokážeš si to představit? Toužíš po chlapský náruči, ale voblejzaj tě lesby a nemáš kam utýct.“  Nebo: „Zažívala jsem v kriminále muka. Nutili mě dlouho stát nahou v chladné místnosti, pak mě šoupli do temné kobky. Zestárla jsem tam o mnoho let.“

psali jsme: Zakázaná kniha o Karlovi Gottovi: Schyluje se k velké bitvě právníků. Blíží se konec českého bulváru, nebo jen přišel čas naladit si banjo

Druhý konflikt se zákonem byl vážnější. Olmerová tehdy najela autem značky Wartburg, který si půjčila od jazzového kontrabasisty Luďka Hulana, na pražské Bulovce do ostrůvku plného lidí. Nikomu se nic nestalo. K činu však došlo krátce poté, co Olga Hepnarová najela nákladním autem v Holešovicích na tramvajovou zastávku a zabila osm lidí. Nakonec měla zpěvačka štěstí, že dostala jen půl roku vězení.

Eva Olmerová byla třikrát vdaná, dost pila a střídala partnery jako na běžícím pásů. Pravdou je,že jí šel režim po krku a vzhledem ke svým pěveckým schopnostem by si zasloužila mezinárodní uznání.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace