VIDEO/Kurdská zpěvačka bojuje proti IS hudbou

VIDEO/Kurdská zpěvačka bojuje proti IS hudbou
Autor fotografie: „Helly Luv Visits Peshmerga troops2“ od G2musicgroup – Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Helly_Luv_Visits_Peshmerga_troops2.jpg#/media/File:Helly_Luv_Visits_Peshmerga_troops2.jpg
18 / 09 / 2015, 22:15

I písničkami lze bojovat proti Islámskému státu a jeho propagandě založené na vymývání mozků muslimů po celém světě. Důkazem toho je mladá kurdská zpěvačka Helly Luv, která se nebojí o teroristech zpívat ve svých písních.

Krásná kurdská rusovláska Helly Luv ve svých písních zpívá o svobodném Kurdistánu a burcuje své posluchače ke společnému boji proti teroru Islámskému státu. Luv se narodila v Íránu, část dětství prožila v Turecku a posléze žila v Los Angeles. Rozhodla se ale vrátit ke kořenům nejen ve svých písních a nyní žije v Kurdistánu.

Helly Luv v prostředí islámu působí jako zjevení - zpěvačka nešetří svým ženským půvabem, zároveň ale klipy jejích písní ukazují surovou realitu rozvráceného muslimského světa, kterým zmítají války a nepokoje. Luv kvůli svému způsobu oblékání a především kvůli obsahu svých písní čelí výhrůžkám zabití, přesto chce o terorismu a radikálním islámu zpívat dál. Klip Revolution byl natočen kousek od džihádisty okupovaného města Mosulu a dodnes ho na Youtube vidělo téměř 2, 5 milionu lidí. Jsou to právě Kurdové, kteří statečně bojují proti IS především v Sýrii a jsou klíčovými spojenci Západu při bombardování pozic islamistů.

„Píseň Revolution není jen o Kurdech, je to příběh o nás všech, protože ISIS nejsou jen nepřítelem Kurdů. Jsou nepřítelem celého světa. A je na naší zodpovědností spojit se a bojovat proti nim,“ říká kurdská zpěvačka Helly Luv, která se svým poselstvím vymyká klasickým popovým hvězdičkám.

 

Tagy článku