Zpráva o extrémismu řeší web Čechy v ČR nechceme i výroky Semelové

Zpráva o extrémismu řeší web Čechy v ČR nechceme i výroky Semelové
Autor: SECURITY magazín|Popisek: Demonstraci SPD mnozí označili za extrémistickou
03 / 07 / 2015, 11:45

Vládní dokument o extrémismu za loňský rok se zabývá mimo jiné výroky komunistické poslankyně Marty Semelové na adresu Milady Horákové nebo webem www.stopcechum.cz, který paroduje extrémistická a rasistická uskupení.

Podle zprávy ministerstva vnitra si Česká republika, co se týká problematiky extrémismu, stojí velmi dobře a to zejména co do počtu trestných činů. Celkově bylo loni spácháno 288 660 trestných činů a z toho pouze 201, tedy 0,07 % mělo nějaký extrémistický podtext. Klesá i počet akcí namířených proti Romům a to včetně trestných činů motivovaných rasovou nenávistí - těch bylo loni zaznamenáno 53 a to včetně trestních oznámení.

Zpráva naopak konstatuje, že stoupají protiislámské nálady. Odráží se to i v počtu slov islám použitých v dokumentu. Zatímco ve zprávě z roku 2013 je slovo islám pětkrát, v roce 2014 je použito 31 krát. Ve dvou případech prý došlo k napadení muslimů. Loni zato nebyly zjištěny žádné aktivity radikálních muslimů na našem území. Zpráva se pouze zmiňuje o policejním vyšetřování šíření sulifisjské knihy podporující radikální a militantní islám.

Dvě třetiny občanů Česka nechtějí Čechy za souseda

Zajímavostí je, že zpráva o extrémismu věnuje také pozornost webu Stop Čechům respektive Čechy v ČR nechceme //stopcechum.cz/.  Web, jehož motto je "Lžou, kradou, podvádí, znásilňují a vraždí! Ať si táhnou zpátky na Jadran!", naráží a paroduje články a příspěvky proti Romům a muslimům. Píše se na něm například, že podle průzkumu dvě třetiny občanů Česka nechtějí Čechy za souseda, že Češi kradou i roční období nebo že je třeba rozpustit český národ. Policejní orgány po důkladném prošetření příspěvků zvěřejněných na internetu dospěly také k závěru, že jde o parodii. Web funguje již několik let a v roce 2013 si autor webu, vystupující pod fiktivním jménem Karel Roztočil, stěžoval, že Facebook jeho stránky Čechy v ČR nechceme opakovaně vymazal  - narozdíl od podobné aktivity Islám v ČR nechceme.

Zpráva se věnuje také poměrně podrobně výrokům komunistické poslankyně Marty Semelové na adresu Milady Horákové na počátku loňského roku v pořadu Hyde park. Poslankyně, která je známá svými velmi radikálními názory, tehdy řekla, že Horáková se ke své činnosti přiznala a že pochybuje o tom, že se jednalo o přiznání vynucené. Zpochybnila také počet obětí komunistického režimu. Policie se proto zabývala tím, zda nedošlo k trestnému činu popírání genocidy a k projevům sympatií k hnutím směřujícím k potlačení práv a svobod člověka. Na základě ústavního znaleckého posudku Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni ale neshledala ve výrocích poslankyně žádné překročení zákona a věc odložila.

Ukázka z webu Čechy v ČR nechceme, který prověřovaly policejní orgány:

Češi kradou i roční období!

Povahu každého národa a lidského společenství snaží se jeho členové vtělit do pathosu národní hymny. I nám může být dobrým vodítkem: Češi jsou národ původně kočovný, nestálý, se silnou tendencí k poflakování se a vyhledávání co nejpohodlnějšího místa, kde by mohli na čas spočinout a parazitovat. Jejich věčná otázka, kterou si neustále opakují při slavnostních příležitostech, tj. Kde domov můj? Kde domov můj?, nám ukazuje jistou vykořeněnost, která z tohoto paraziticky-kočovnického způsobu života pramení. České plemeno dále popisuje krajinu, kterou na svých cestách obsazuje: Voda hučí po lučinách, bory šumí po skalinách, v sadě skví se jara květ… Pokud toto plemeno vyhodnotí oblast jako dostatečně vhodnou pro parazitování (zemský ráj to na pohled!), usadí se a zemi zabere (a to je ta česká země!).
Na mnohých místech ČR již dnes můžeme pozorovat zničující vliv Čechů na krajinu, vzpomeňme jen například Mostecko, zničenou architekturu v centru a přírodu na okraji Liberce, rozvaliny honosných starých zámků po celém území, a nyní chystanou likvidaci přírodního klenotu – Šumavského parku.
Voda hučí již nejen po lučinách, ale po zásazích Čechů do krajiny zalévá i obydlí slušných lidí, ničí vesnice, města, ba i lidské životy. Bory již po skalinách šumí jen tu a tam a každým dnem je jich méně a méně. A jara květ? Viděli jste snad letos jara květ?
Kam vkročila česká noha, tam zbyla měsíční krajina a oči pro pláč. Česká hymna nás o tom ubezpečuje zcela jasně – takové je české plémě! Zachraňme poslední krásná místa, zbytky zdravé přírody! Nedejme je Čechům!

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace