"Zrádce evropské bezpečnosti" vzkazuje státům EU: "Kvůli útokům nesmíte odmítat uprchlíky."

&quote;Zrádce evropské bezpečnosti&quote; vzkazuje státům EU: &quote;Kvůli útokům nesmíte odmítat uprchlíky.&quote;
16 / 11 / 2015, 14:00

Unijní země by ale neměly kvůli teroristickým útoků v Paříži začít odmítat uprchlíky uvedl šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Podle Junckera není potřeba, aby osmadvacítka nějak měnila svůj přístup k řešení migrační krize. Také zdůraznil, že pachatelé atentátů nebyli uchazeči o azyl, ale zločinci. "Ten, kdo je zodpovědný za útoky v Paříži... je zločinec, a ne uprchlík nebo žadatel o azyl," řekl Jean-Claude Juncker. Země Evropské unie by podle šéfa Evropské komise v reakci na útoky v Paříži neměly začít odmítat uprchlíky.

Zajímavou informaci k osobě Jean-Clauda Junckera uveřejnil server eretz.cz v článku, ve kterém za skutečné spoluviníky úspěchu islámského útoku v Paříži označil vedoucí představitelé Evropské unie a zemí Evropské unie – a jmenoval mj. "věčně opilého předsedu Evropské komise Jean-Clauda Junckera" (který zdárně sekundoval v blábolení "pomatené Angely Merkelové" a "pomateného Françoise Hollanda.")

Český premiér vyjádřil nad Junckerovým přístupem zklamání. Česko musí pomáhat lidem v nouzi, ale musí zároveň myslet i na svou bezpečnost, prohlásil v České televizi Bohuslav Sobotka.

Polsko už v sobotu dalo ústy svého designovaného ministra pro evropské záležitosti Konrada Szymańského najevo, že po útocích nevidí politickou možnost, jak splnit rozhodnutí EU o rozdělení uprchlíků podle kvót. Slovenský premiér Robert Fico prohlásil, že útoky v Paříži potvrdily "obrovská bezpečnostní rizika" spjatá s migrací.

Český prezident Miloš Zeman označil útoky za odporný zločin, který prý svědčí o nadcházejících zlých časech.

 

 

 

Tagy článku