Zřekl se islámu i proroka Mohameda. Muž bude popraven za ,,šíření ateismu"

Zřekl se islámu i proroka Mohameda. Muž bude popraven za ,,šíření ateismu&quote;
Popisek: Korán
30 / 04 / 2017, 10:00

V Saúdské Arábii bude popraven mladý muž, který měl šířit ateismus.

Saúdská Arábie odsoudila mladého muže, který je ateistou, k trestu smrti za to, že v roce 2014 zveřejnil video, v němž se otevřeně zřekl islámu i proroka Mohameda.

Ahmad Al Shamri, jemuž je asi 20 let, pochází z města Hafar-al-Batin. Saúdské úřady ho zatkly za to, že před několika lety natočil video, na němž společně tančí muži se ženami. Al Shamri se však na videou zříká islámu a proroka Mohameda. Za takové ,,rouhání" se uděluje v Saúdské Arábii trest smrti, protože podle ní je ,,šíření" ateismu a odpadlictví od víry vážným zločinem.

Po zdlouhavém procesu se muž několikrát odvolal, a to i k Nejvyššímu soudu, ten však potvrdil původní drakonický rozsudek - trest smrti. Al-Shamriho obhájci argumentovali u soudu tím, že muži byl při natáčení videa zdrogovaný a pod vlivem alkoholu, takže nebyl příčetný. Tato obhajoba však nepomohla.

Na sociálních sítích vzbudil tento případ značnou odezvu, vůči Al Shamrimu vesměs negativní. ,,Přeju si, aby se v přímém přenosu vysílalo jeho useknutí hlavy," zněl jeden pobouřený příspěvek na sociální síti. Další uživatel připomíná, že pokud je člověka ateista, který se veřejně neprojevuje, tak je to v pořádku. Ale pokud o tom mluví na veřejnosti a kritizuje Boha, měl by za to být patřičně potrestán.

Saúdská Arábie kromě veřejných projevů ateismu přísně trestá i vraždy, pašování drog, ale také ozbrojené loupeže. Amnesty International uvedla, že počet poprav uskutečněných Saúdskou Arábií před dvěma lety byl nejvyšší za posledních dvacet let.

 

psali jsme:

Islamizace Evropy: Saudská Arábie nabídla Německu výstavbu 200 mešit pro syrské uprchlíky

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace