Zrůda Wuornosová: Prostitutka, která zmlátila manžela jeho holí a vraždila své zákazníky

Zrůda Wuornosová: Prostitutka, která zmlátila manžela jeho holí a vraždila své zákazníky
Popisek: Aileen Wuornosová
25 / 02 / 2018, 18:30

Aileen Carol Wuornosová byla sériová vražedkyně a prostitutka, která v letech 1989–1990 na území Floridy zastřelila sedm mužů. Tvrdila, že ji dotyční znásilnili. Podle jejího příběhu byl natočen film Zrůda a složena opera.

Wuornosová se narodila 29. února 1956 v Michiganu. Její otec byl odsouzen za sexuální zneužívání a pokus o vraždu sedmileté dívky a oběsil se ve vězení.

Prostituci začala Wuornsová provozovat již jako jedenáctiletá školačka za cigarety, drogy a jídlo. Jako čtrnáctiletá porodila holčičku, kterou hned po porodu dala k adopci. Po smrti prarodičů, u nichž žila, žila na ulici a lesích.

Wuornosová se svým manželem Lewisem Fellem

Wuornosová se svým manželem Lewisem Fellem

Poprvé ji zavřeli v roce 1974 za výtržnictví pod vlivem omamných látek a střelbu z jedoucího vozidla. Roku 1976 autostopem přicestovala na Floridu, kde se seznámila s prezidentem jachtařského klubu (69), za kterého se stejný rok provdala (bylo jí tehdy 22). Krátce po svatbě zbila manžela jeho holí a rozvedli se.

psali jsme: Dvě milenky zastřelil, třetí chtěl umlátit kladivem, ale přežila. Děsivý případ Jindřicha Bažanta, syna z bohaté rodiny

1976 byla uvězněna za porušování pořádku, když házela kulečníkové koule barmanovi na hlavu. V dalších letech kradla, prala se, vyloupila obchod se zbraněmi a podobně.

V létě 1986 poznala v  lesbickém baru hotelovou pokojskou Tyriu Mooreovou. Navázaly spolu milenecký vztah a cestovaly. Wuornosová získávala finanční prostředky prostitucí.Roku 1987 je v obě zadržela policie za napadení hosta pivními lahvemi.

Aileen Wuornosová a Tyria Mooreová

Aileen Wuornosová a Tyria Mooreová

Její první obětí byl v roce 1989 majitel obchodu s elektronikou. Dva dny po činu zajistil zástupce šerifa opuštěný vůz oběti a 13. prosince se nalezlo tělo v zalesněné krajině několik mil od automobilu. Wuornosová tvrdila, že zabíjela v sebeobraně.

Druhou byl stavební dělník, jeho nahé tělo bylo nalezeno se šesti střelnými zraněními pohozené u dálnice. Dalším byl zaměstnanec rodea, Wuornosová ho zastřelila devíti ranami. Celkem šlo o devět obětí, z nichž poslední dvě byly policisté. Vždy šlo o muže. Nejmladšímu bylo 40, nejstaršímu 62.

psali jsme: Strašlivý příběh Marthy Wise: Otrávila arsenikem 17 členů rodiny, protože bránili její lásce

Roku 1990 Wuornosová s Mooreovou havarovaly s ukradeným vozidlem, Policie našla na dveřích vozu otisk dlaně, totožný s otiskem na autě jedné z obětí. Svědci obě ženy podrobně popsali a byl sestaven jejich portrét.

Wuornosová byla zatřena o půl roku později v motorkářském baru, Mooreová krátce na to. Policie pak slíbila Mooreové imunitu, když přiměje Wuornosovou k přiznání. Což se také stalo.

V cele smrti prožila dvanáct let. Byla popravena smrtící injekcí 9. října 2002 ve věznici na Floridě.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.