Vážná chyba Trumpa. Chystá se zavrhnout Obamovo ,,dítě"

Vážná chyba Trumpa. Chystá se zavrhnout Obamovo ,,dítě&quote;
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
08 / 01 / 2017, 14:00

KOMENTÁŘ

Viceprezident Mike Pence prohlásil, že jednou z hlavních priorit nově nastupujícího amerického prezidenta je zrušení tzv. Obamacare, tedy povinného zdravotního pojištění. Systém povinného zdravotního pojištění americký zdravotní systém do té doby neznal.

Až 50 milionů Američanů nebylo do roku 2014 vůbec pojištěno a bylo tak odkázáno na chudinskou péči. Barack Obama však dokázal prosadit v amerických podmínkách doslova revoluci přes hlasité protesty jeho politických protivníků, že se jedná o ,,socialistický paskvil".

Od té doby se však Obamacare postupně stala ještě větším trnem v oku jeho republikánských rivalů, kteří ji při vhodné příležitosti chtěli zrušit. Republikáni ,,hráli" na to, že systémem povinného zdravotního pojištění Obama rozvrátil zdravotnictví jako celek a Obamacare je v něm cizím, nežádoucím tělesem.

Na druhé straně rušit tento výdobytek hned na počátku funkčního období republikánského prezidenta není ani politicky, ani pragmaticky správné. Na Obamacare vydělaly miliony nepojištěných Američanů, kterým prokazatelně zlepšila zdravotní péči, respektive přístup k ní. Nyní, jak se zdá, o tuto nezanedbatelnou výhodu opět přijdou. A  to by se nemuselo Trumpovi za čtyři roky vyplatit, protože by mohl přijít o miliony voličů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace