Ztohoven rozstříhalo odcizenou hradní standartu na 1152 kousků

Ztohoven rozstříhalo odcizenou hradní standartu na 1152 kousků
Autor: FB Ztohoven|Popisek: Ztohoven
27 / 06 / 2016, 14:45

Decentralizace moci, rozstříhaná hradní standarta a tweety prezidentova mluvčího dštící plameny na pražskou kavárnu, která zcela jistě bude tento čin schvalovat.

Originální prezidentská standarta, post-monarchistický symbol a historický relikt centralizované moci, byl skupinou Ztohoven rozdělen na 2 x 24 x 24 malých kousků, jež byly propojeny s decentralizovanou bitcoinovou sítí. Každý z těchto 1152 fragmentů je tak nyní spojen s unikátní bitcoinovou adresou a nese tudíž určitou hodnotu.

Psali jsme: Česko má světovou ostudu. Falešní kominíci pronikli na Hrad a vyvěsili místo standarty rudé trenky

Hodnota jednotlivých kusů byla odvozena z pravidla distribuce bohatství ve společnosti, kdy 80 % majetku vlastní pouze 20 % lidí (tzv. Paretovo rozdělení). Zpětné uplatnění tohoto pravidla vedlo ke stanovení hodnot fragmentů v celkové hodnotě 2.1 BTC, tedy 35.000,- Kč (soudem vyčíslená cena vlajky).

Psali jsme: Trenýrky mají dohru. Kancelář prezidenta čekají další organizační změny

1152 náhodně vybraných lidí v Česku obdrží unikátní fragment ‘decentralizované’ standarty a s ním zároveň i bitcoiny v hodnotě v rozmezí 5 až 1500 Kč.

Pozoruhodný moment ‘decentralizace' post-monarchistického symbolu centralizované moci byl permanentně vepsán do decentralizované sítě blockchain.

Tolik informace z webu uskupení Ztohoven.

Podle Ovčáčka se uskupení tímto činem dostalo na úroveň nacistů, kteří mají v ničení prezidentské standarty primát.

V jednom má mluvčí samozřejmě pravdu - prezidentská standarta státu je symbolem státu jako takového, bez ohledu na to, kdo je prezidentem.

Svůj vztah a vztek na prezidenta si zcela jistě mohli pánové z tohoto uskupení vybít poněkud jinak.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace