Zvěrstva islámistů se odehrávají jen dvě stě kilometrů od EU

Zvěrstva islámistů se odehrávají jen dvě stě kilometrů od EU
Autor fotografie: The Truth|Popisek: ISIS zprávy-21 egyptských křesťanů
16 / 02 / 2015, 12:45

Brutalita islámistů vzrůstá. V neděli bylo popraveno 21 egyptských křesťanů na březích Středozemního moře.Egypt dnes bombardoval libyjské území obsazené IS.
Zdroj: CNN, aktualne.cz, BBC News

V neděli islámští radikálové v Libyi zveřejnili na internetu popravu 21 egyptských křesťanů, které v lednu unesli. Záznam, který trvá pět minut, je pod titulkem "Vzkaz psaný krví pro vyznavače kříže". Na videu je zachycena skupina mužů v oranžových kombinézách, kteří klečí na písčité pláži Středozemního moře a v následujících minutách jim islámisté uřezávají hlavy, které položí na jejich těla. Konec videa zachycuje moře, které je celé zbarveno krví popravených (redakce, s ohledem na velmi drastické záběry, nebude video zveřejňovat).

Tisíce Egypťanů odjely do sousední Libye hledat práci po povstání ve své vlasti v roce 2011. Nedbali tak na varování své vlády, aby se nevydávali do jedné z nejnebezpečnějších zemí v regionu (zdroj: aktualne.cz)

Poprava má ohlasy především v muslimském světě. Vraždu egyptských koptů odsoudila i káhirská univerzita Al-Azhar a jejich stětí označila za "barbarské". Muhammad Ahmad Tájib, velký imám mešity při Univerzitě Al-Azhar v Egyptě, vyzval k „zabíjení a ukřižování teroristů“ již dříve, v souvislosti s upálením jordánského letce ("Imám vyzval k zabíjení a ukřižování teroristů ISIS")

Útoky islámského státu proti křesťanům na Středním východě a nyní i v severní Africe nabírají na brutalitě, psali jsme v článcích "Statisíce iráckých křesťanů muselo uprchnout před islámisty. První Vánoce v cizí zemi" a stranou nezůstavají ani křesťané v uprchlických táborech "Teror v německých uprchlických táborech. Obětí jsou syrští křesťané"

Egyptský prezident Sísí uvedl, že Egypt si vyhrazuje právo na odvetu a pověřil vládu, aby poskytla rodinám obětí maximální podporu, a nařídil také přísné dodržování zákazu cest do Libye. Velitel libyjského letectva, které se spolu s Egypťany náletů zúčastnilo, oznámil, že zahynulo 40 až 50 islámských radikálů.

Podstatné je, že libyjské město Derna na pobřeží Středozemního moře je plně pod nadvládou IS. Stotisícové město je nedaleko od egyptských hranic a jen asi 200 kilometrů od jižního pobřeží Evropské unie.

Podle agentury CNN "dnes Derna vypadá stejně jako Raqqa, hlavní sídlo IS v Sýrii," (zdroj: CNN). O tom, jak to vypadá v tomto městě jsme psali v článku "Skrytá kamera: život v syrském městě Raqqa ovládaném islámským státem".

Na fotbalovém hřišti v Derně se odehrávají veřejné popravy pod vlajkou IS (zdroj: YouTube, Intel Analyst)


Derna na YouTube, zdroj: LiveLeak


Zdroj: YouTube, CNN


Jak dopadl hřbitov, kde jsou i naši vojáci se dozvíte v článku "Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku".

Loni v srpnu varoval britský premiér Cameron, že pokud "IS uspěje, budeme čelit teroristickému státu na břehu Středozemního moře." Možná si tehdy nedokázal představit, že o pár měsíců později bude mít IS základnu nedaleko od břehů jižní Evropy. 

Psali jsme také:

Teroristé promítali upálení letce v ulicích

Další české tanky do boje proti islámskému státu

České tanky budou bojovat proti radikálním islamistům

Útoky na cíle v Mosulu zesilují

Zvěrstva islamistů se stupňují, nyní jsou na řadě děti

IS: Butiky a kosmetické salóny jsou dílem ďábla a vdávat se v devíti je normální

Jordánsko: Toto je třetí světová válka

Zvěrstva islamistů se stupňují, nyní jsou na řadě děti 

První uprchlíci ze Sýrii směřují do ČR. Proč ne křesťanští uprchlíci z Iráku? 

Syrské letectvo se rozhodlo v bombardování předčit USA 

Kdo se rouhá bude popraven!

Pravá tvář českého islámu? Domácí násilí a mnohoženství.

Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku

První uprchlíci ze Sýrii směřují do ČR. Proč ne křesťanští uprchlíci z Iráku?

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Islámská kolonizace světa?

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Islamizace Evropy

Existence žen je protiislámská! 

 

Tagy článku