Zvěrstva islamistů se stupňují, nyní jsou na řadě děti

Zvěrstva islamistů se stupňují, nyní jsou na řadě děti
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Zvěrstva islamistů se stupňují, nyní jsou na řadě děti
05 / 02 / 2015, 17:15

5.2.2014 / Irácké děti, které padly do rukou islámských radikálů jsou podle OSN zaživa pohřbívány, mučeny, ukřižovány, stávají se sexuálními otroky nebo lidskými štíty. Jak dlouho bude mlčet muslimský svět?
Zdroj. REUTERS

Výbor OSN pro práva dítěte vydal prohlášení o krutostech, ke kterým dochází na území Sýrie a dopouští se ho právě bojovníci islámského státu.Informovala o tom agentura REUTERS.

Členka výboru OSN Renate Winter uvedla:

Iráčtí chlapci mladší osmnácti let bývají  stále častěji využíváni jako výrobci výbušnin, informátoři nebo lidské štíty, které mají chránit některé objekty před nálety. Děti ze sekty jezídů, křesťanských komunit, ale i šíítské a sunnitské děti se stávají nejčastějšími oběťmi. Jsme opravdu hluboce znepokojeni mučením a vraždami těchto dětí, zejména těch, které patří k menšinám, ale nejen těch. Máme zprávy o tom, že děti, zejména mentálně postižené děti, bývají využívány jako sebevražední útočníci, velmi pravděpodobně bez jejich vědomí. Na internetu se objevila videa, na kterých jsou vidět i velmi malé děti, ve věku kolem osmi let, které se účastní výcviku, aby se staly dětskými vojáky. Děti patřící k některé z menšin bývají chyceny na mnoha místech... a na trhu je prodávají s cenovkou... jsou prodávány jako otroci.

Video o ženách a dětech jako sexuálních otrokyních (zdroj: YouTube, 9news officialAri Murad)
Drastické fotografie a videa úmyslně nezveřejňujeme.


Výbor OSN ve svém prohlášení odsuzuje "systematické zabíjení dětí patřících k náboženským či etnickým menšinám hnutím Islámský stát, včetně případů masových poprav chlapců, stínání jejích hlav, ukřižování dětí či jejich pohřbívání zaživa". Islamisté prý mají na svědomí i "systematické sexuální násilí, včetně únosů a sexuálního zotročování dětí" (zdroj: Eurozpravy.cz).

Poté, co ISIS zavraždili sestřeleného jordánského pilota, vyzval Imám k zabíjení a ukřižování teroristů ISISJordánsko již dříve v reakci na zveřejnění videa avizovalo, že „se země otřese“. Jeden z předních autorit sunnitského islámu odsoudil zabití pilota s tím, že upálením Kasásbyho porušili ozbrojenci IS zákaz islámu mrzačení těl. Ve svém prohlášení v úterý večer, Muhammad Ahmad Tájib, velký imám mešity při Univerzitě Al-Azhar v Egyptě, vyzval k „zabíjení a ukřižování teroristů“.

Proč stejně tak nereaguje arabský svět na vraždění vlastních dětí?

O utrpení iráckých křesťanů, kteří byli nuceni uprchnout ze svých domovů před radikálními islamisty jsme psali v článku "Statisíce iráckých křesťanů muselo uprchnout před islámisty. První Vánoce v cizí zemi".

Rok 2014 byl také jedním z nejhorších pro miliony dětí na celém světě - i o tom jsme psali v článku "Tento rok pro děti jedním z nejhorších v historii!", jak jinak lze komentovat situaci, kdy až patnáct miliónů dětí je přímo zasaženo násilnými konflikty v Sýrii, na Ukrajině, ve Středoafrické republice, Iráku, na palestinských územích, a v Jižním Súdánu.

Podívejte se na videa v článcích "Výchova dětí k vraždění"

Psali jsme také:

Výchova dětí k vraždění II

Výchova dětí k vraždění I

Další zbraň islamistů -„celebrity“ propagující džihád

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Skrytá kamera: život v syrském městě Raqqa ovládaném islámským státem

 

 

Tagy článku