Zvrat ve vyšetřování v New Yorku? FBI vyhlásila pátrání po možném útočníkovi

Zvrat ve vyšetřování v New Yorku? FBI vyhlásila pátrání po možném útočníkovi
Autor fotografie: FBI|Popisek: FBI vyhlásila pátrání po osmadvacetiletém muži afghánského původu Ahmadu Khanu Rahamim, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku.
19 / 09 / 2016, 14:45

Několik bomb v amerických státech New York a New Jersey mohla nastražit teroristická buňka.

FBI vyhlásila pátrání po osmadvacetiletém muži afghánského původu Ahmadu Khanu Rahamim, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Rahami bydlel ve městě Elizabeth v New Jersey, kde bylo v odpadkovém koši nalezeno pět nástražných systémů schovných v batohu. Zdroj: ceskatelevize.cz

 

Výbuch v New Yorku nemá nic společného s "mezinárodním terorismem"

Podle policejních vyšetřovatelů se bomba, která zranila v New Yorku desítky lidí, podobala výbušninám, které zabíjely v roce 2013 během Bostonského maratonu. Šlo o tlakový hrnec naplněný šrapnely. Druhé zařízení se našlo poblíž místa výbuchu na Manhattanu.  Právě tyto bomby jsou podobné těm, na které byl zveřejněn "návod" na internetu v islámistickém časopise Inspire, za kterým stojí teroristická organizace al-Kájda.

Podle některých amerických médií se mohlo jednat o testování bezpečnostních opatření v centru New Yorku před zahájením zasedání Valného shromáždění OSN, které začíná toto úterý. Zdroj: abc7ny.com

Newyorský policejní komisař James O'Neill uvedl, že jeho oddělení už "prověřilo bezpečnostní plán pro zasedání Valného shromáždění OSN". Ve městě se  sejdou světoví politici včetně 135 hlav států a více než 50 ministrů zahraničí. Policie už uvedla, že do ulic vyšle kolem tisícovky příslušníků policie a národní gardy, kteří budou střežit především metro a přístavy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.