Zvrhlý imám sexuálně obtěžoval nezletilé dívky. Měl je učit ,,správný" výklad Koránu

Zvrhlý imám sexuálně obtěžoval nezletilé dívky. Měl je učit ,,správný&quote; výklad Koránu
Popisek: imám
22 / 06 / 2017, 10:00

Imám, který vyučoval Korán v cardiffské mešitě, byl shledán vinným z toho, že sexuálně obtěžoval nezletilé dívky.

Jedenaosmdesátiletý Mohammed Sadiq, byl usvědčen ze šesti ,,nemravných" útoků na dívky, kterým nebylo ani 13 let a nejméně osmi dalších sexuálních útoků, kterých se měl dopustit v mešitě Madina ve waleském městě Cardiff v letech 1996 - 2006. Z jednoho sexuálního napadení byl soudem nakonec zproštěn.

Imám všechna obvinění odmítl s tím, že se jednalo o nedpoložená nařčení, která pramenila navíc z dlouhodobějšího rozporu znesvářených frakcí uvnitř mešity.

Soudce však neobměkčil. Ten konstatoval, že obžaloba má dostatek důkazů o tom, že se Sadiq sexuálních útoků dopouštěl, místo toho, aby je učil Korán. Soud v důkazech podpořilo několik dívek, které se staly oběťmi sexuálních napadení imáma, a jež přišly na soudní líčení svědčit proti Sadiqovi.

Podle soudce prokázaly dnes již dospělé ženy ,, pozoruhodnou odvahu", i když měly Sadiqovy sexuální útoky na ně v životě ,,devastující efekt". Sadiq se měl navíc těšit v islámské komunitě ve Walesu značného respektu, ale zneužil svého postavení a důvěry těch, které měl vzdělávat, konstatoval soudce.

Definitivní trest se imám dozví 7. července při dalším soudním stání.

 

psali jsme:

Sexuálně obtěžoval i pětiletou dívku. Osmdesátiletý imám stane u soudu

 

Zdroj: walesonline.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace