30. ročník technologického veletrhu AMPER nezklamal

30. ročník technologického veletrhu AMPER nezklamal
Autor fotografie: Redakce SM|Popisek: 2N Telekomunikace
23 / 03 / 2024, 07:00

Redakce Security magazínu se zúčastnila třicátého ročníku technologického veletrhu AMPER v Brně. Akce, která prokázala, že české technologické firmy nijak nezaostávají za světem a jsou vytrvale a plně konkurenceschopné.

Tento týden proběhl v Brně již 30. ročník veletrhu AMPER – Smart and Connected World. Jde o největší mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení v ČR a na Slovensku a proběhl v areálu BVV na ploše 20 000 m2 v halách V a F a též na přilehlých venkovních plochách. V letošním roce se na veletrhu prezentovalo 410 vystavovatelů z 23 zemí světa.

ELNIKA

Návštěvníci 30. ročníku veletrhu AMPER mohli navázat přímo nové kontakty a spolupráci, rozšířit obchodní aktivity, seznámit se s technologickým vývojem, ale též si odnést jedinečný zážitek a nasát tu pravou veletržní atmosféru. Navíc zajímavý doprovodný program v podobě konferencí a přednášek nabídl příležitost k vzdělávání a získávání nových znalostí.

KUVAG

Na veletrhu zaujalo mnoho firem, které prezentovaly své novinky. Jednoznačně mezi ně patří 2N Telekomunikace, Elnika, Enika, IMA a Teco. Tyto firmy se zabývají zabezpečovacími systémy budov a průmyslových areálů, a to buď kamerovými systémy, identifikačními systémy nebo celkovým zabezpečením těchto budov a areálů.

Společnost 2N Telekomunikace představila svůj jedinečný systém WAVE KEY – nejrychlejší vstup do budovy pomocí Bluetooth. Tato technologie se odlišuje od ostatních tím, že nemusíte mít telefon v ruce, stačí ho mít třeba v kapse, a i přesto vás systém vpustí do budovy. U společnosti ELNIKA zaujalo široké spektrum nabízených kamer, které umí nesčetné množství funkcí – od ochrany perimetru (technologie detekce osob v kombinaci s detekcí narušení zóny nebo detekce překročení hranice), systém měření teploty – termo kamery, rozpoznávání SPZ až po Face Dection – rozpoznávání tváře.

SMART KEEPER

Na stánku společnosti IMA byl představen inovativní přístupový systém zabezpečující školy a průmyslové podniky, více můžete ohledně tohoto systému vidět na videu v naší sekci VIDEO. Dalším zajímavým vystavovatelem byla společnost TECO. Na svém stánku představovala své řídící systémy kategorie PLC, které se používají v průmyslové automatizaci, automatizaci budov a v dopravě. Jejich vrcholnými systémy je systém Tecomat Foxtrot a TC 800.

Na závěr lze zmínit stánek společnosti ENIKA. Zde jsme hovořili s projektovým manažerem, který nám představil jejich efektivní systém řízení budov POSEIDON. Toto není jediný top produkt firmy ENIKA. Díky dlouholetému vývoji a průběžnému zdokonalování jejich výrobků jsou schopni nabídnout celou řadu chytrých řešení, která přinášejí úspory, zvyšují komfort a bezpečnost, lze je ovládat na dálku a jsou uživatelsky příjemná a jednoduchá.

Wago

Letošní veletrh AMPER lze hodnotit jako velmi zdařilý, plný novinek a s dojmem, že čeští výrobci a vývojáři odvádějí vynikající práci a stále lze nahlížet na české výrobky a produkty s hrdostí.

Tagy článku