CSG Aerospace a Univerzita Pardubice budou spolupracovat na výzkumných projektech i vzdělávání studentů

CSG Aerospace a Univerzita Pardubice budou spolupracovat na výzkumných projektech i vzdělávání studentů
Autor fotografie: Daniel Potocký|Popisek: Bohuslav Přikryl a Libor Čapek
17 / 01 / 2023, 15:00

V druhém lednovém týdnu zástupci divize CSG Aerospace náležící do holdingové společnosti Czechoslovak Group a Univerzity Pardubice podepsali rámcovou smlouvu o spolupráci v oblasti průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje a také při alokaci a vzdělávání studentů.

Smlouva, kterou 11. ledna předal prof. Bohuslav Přikryl, viceprezident pro výzkum, vývoj a inovace divize CSG Aerospace rektoru Univerzity Pardubice prof. Liboru Čapkovi vytváří jedinečný koncept spolupráce mezi akademickou sférou a významnými odborníky z praxe.  Pro každou sféru činností na základě této rámcové smlouvy, konkrétně pro vybrané oblasti technických oborů, fyzikálních jevů a principů, strojírenské a elektrotechnické technologie, vzniknou realizační dohody, ve kterých budou specifikovány podmínky spolupráce v dané oblasti.

Spolupráce univerzity a CSG Aerospace se bude zaměřovat především na pokročilé senzory a senzorové aplikace, podpůrné a zabezpečující robotické a autonomní platformy UAV/UGV, rozšířenou a virtuální realitu pro zlepšení situačního povědomí nebo také na implementaci umělé inteligence do produktů a prostředí společností divize CSG Aerospace. Zároveň práce na společných projektech bude přispívat ke zvýšení úrovně vzdělávacího, vědeckého, výzkumného a vývojového potenciálu Univerzity Pardubice a ke zvyšování odborné úrovně jejích studentů, stejně tak i k technologickému rozvoji firem divize CSG Aerospace a jejich zaměstnanců.

Kooperace na konkrétních projektech může být základem pro vznik různých vědeckých a odborných publikací, výzkumných a vývojových projektů, návrhových a konstrukčních dokumentací, systémových a technologických integrací složitých technických systémů, nových technologií výroby, vlastních výrobků produktových řad a studií parametrů provozní spolehlivosti a nákladů životních cyklů atd. Spolupráce firem divize CSG Aerospace s Univerzitou Pardubice jim rovněž pomůže při hledání nových kvalitních zaměstnanců a odborníků v rámci jejich zaměření.

CSG Aerospace zastřešuje české a slovenské společnosti působící v leteckém a elektronickém průmyslu. Firmy divize vyrábějí a poskytují civilní i vojenskou leteckou techniku, palubní a komunikační systémy, modernizace letecké techniky, radary pro protivzdušnou obranu a řízení letového provozu, vyvíjejí software pro systémy řízení letového provozu a navazujících služeb, zajišťují opravy letadel a logistickou podporu a poskytují komplexní letový i pozemní výcvik vojenského a civilního personálu, letecké práce, servisní služby i speciální a obchodní leteckou dopravu.

Divize CSG Aerospace zastřešuje například společnosti Česká letecká servisní či European Air Services, které zajišťují především výrobu, servis a prodej letounů a vrtulníků, modernizace letecké techniky, výcvik pilotů a posádek, osobní leteckou dopravu a letecké práce. Výrobou, servisem a modernizacemi radarové techniky a systémů potřebných pro řízení letového provozu nebo protivzdušnou obranu se zabývají firma Eldis a společnost Retia z Pardubic. Dále to jsou společnosti Atrak a CS Soft, jež se zabývají vývojem softwarů a služeb pro systémy řízení letového provozu a letištních služeb. Servisní služby pro úzkotrupá a širokotrupá dopravní letadla Boeing a Airbus poskytuje společnost Job Air Technic. Slovak Training Academy poskytuje komplexní letový výcvik vojenského a civilního personálu, letecké práce, servisní služby i leteckou dopravu.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace