Dojezd Mercedesu EQS se zvýšil na skoro 800 kilometrů

Dojezd Mercedesu EQS se zvýšil na skoro 800 kilometrů
Autor fotografie: Alexander Migl, (CC BY-SA 4.0)|Popisek: Mercedes EQS
02 / 04 / 2021, 16:30

Nový elektrický vůz Mercedes EQS bude mít skutečně obdivuhodný dojezd - téměř 800 km.

Nový Mercedes EQS má být alternativou k autům jako například Porsche Taycan, Audi e-tron GT či Tesla Model S. s důrazem na technologickou vyspělost, futuristický design interiéru a jízdní komfort.

                                   

                                                                            Video: YouTube

Pokud zákazník vyžaduje od elektrického vozu opravdu velký dojezd, tak nemůže šlápnout s novým vozem EQS vedle. Dojezd vozu byl totiž zvýšen na 770 km, což je u elektrického auta skutečně vysoké číslo. Původně se počítalo ,,jen" se 700 km na jedno nabití. 

Zástupci světoznámé automobilky oznámili tuto novinku při příležitosti představení interiéru vozu EQS. Premiéra nového elektrického vozu je pak naplánována na 15. dubna, v srpnu pak má dorazit i na evropské trhy. Jedním z hlavních důvodů, proč bude mít vůz tak velký dojezd, je platforma EVA pro elektrické automobily, velká baterie o výkonu 108kWh či aerodynamický tvar celého vozidla.

Mercedes si od řady EQ slibuje opravdu hodně. Příští rok chce uvést SUV EQS, pak také sedan EQE a SUV EQE. V této řadě je také městský crossover EQA nebo SUV EQC. Předpokládaná cena nového elektrického EQS má začínat na necelých 2 400 000 korunách.

 

Zdroj: insideevs.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.