Tesla Powerwall - baterie, která má změnit svět

Tesla Powerwall - baterie, která má změnit svět
Autor fotografie: Tesla Energy|Popisek: Tesla Powerwall
01 / 05 / 2015, 12:45

Tesla představila domácí bateriový systém, který umožňuje generovat a skladovat elektrickou energii.

Tesla Powerwall je v podstatě velká lithium-iontová baterie, která je určena pro akumulaci solární energie s cílem zajistit dostatek elektřiny v případě výpadku proudu a pro úplnou nezávislost na veřejné rozvodné síti. Šéf Tesly Elon Musk řekl při představení systému, že je schopný na krátkou dobu zajistit napájení pro rodinné domy nebo obchody.

Bateriový systém má umožnit spotřebitelům odstřihnout se od elektrické rozvodné sítě či dostat elektrickou energii do vzdálených oblastí, kde žádné vedení ani není. 

 TESLA storage

Systém Powerwall bude zpočátku dodáván ve dvou velikostech - model 7kWh (3000 dolar, 73 500 korun) a verzi 10kWh  o 500 dolarů dražší. Oba typy jsoudostatečně malé, aby je bylo možné pověsit na zeď garáže. Automaticky se připojuje ke zdroji elektrické energie, v případě výpadku energie se spustí a je schopen několik hodin zajistit dostatek elektřiny. Prioritně by měl být využíván pro solární panely.

Powerwall bude připojen k internetu, a má umožnit vytváření místních inteligentních sítí. Pro domácí potřebu je možné zapojit až 9 zařízení odpovídající 90 kilowatthodin. Instalace zařízení má trvat "méně než hodinu".

Technická specifikace Powerwallu:
Nástěnná indoor / outdoor montáž, rozměry : H: 1300 mm W: 860mm D: 180mm
Špička 2kW, účinnost > 92%, rozmezí provozní teploty : -20C až 43C (110F), záruka : 10 let 

Musk představil I větší verzi bateriového systému "PowerPack", o kapacitě 100kWh, který je určen pro města a obce.  

TESLA POWERPACK

                                 

                                                                            Video: YouTube

Zdroj: mashable.comVideoMisery

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.