Elektrický mikrobus Volkswagen ID Buzz - Rodinný přítel na cesty

Elektrický mikrobus Volkswagen ID Buzz - Rodinný přítel na cesty
Autor fotografie: Volkswagen|Popisek: Volkswagen ID Buzz
27 / 03 / 2021, 18:00

Plně elektrický mikrobus Volkswagen ID Buzz by si mohli zájemci koupit v Evropě již v roce 2022, o rok později pak na americkém trhu.

 

                                    

                                                                           Video: YouTube

Zajímavě vyhlížející elektrický mikrobus Volkswagen ID Buzz bylo možné poprvé vidět na autosalonu v Detroitu v roce 2017 a vozidlo rozhodně zaujalo. Zákazníci by si pak mohli vozidlo pořídit v Evropě už příští rok, v USA pak až v roce následujícím. Vozidlo také zavítá na čínské trhy.

Volkswagen designoval elektrický mikrobus jako poctu legendárnímu Volkswagenu Bus, kterým se rádi projížděli příslušníci hnutí hippies. I nový elektrický mikrobus bude určen pro ty zákazníky s rodinami, kterým není cizí cestovatelská vášeň a svoboda.

Nutno dodat, že ID Buzz může nabídnout také zajímavé parametry. Především ID Buzz zrychlí z 0 na 100 km/h za neuvěřitelných 5 sekund. Maximální rychlost vozidla bude činit 165 km/h. ID Buzz pak jde především cestou usnadnění veškerého komfortu a praktičnosti.

V budoucnu má mikrobus mít i plně automatizovaný jízdní mód, takže pokud bude řidič unaven, může se z něho v mžiku stát spolujezdec. Kabina je prostorná, takže na výlety může jet i početná rodina. Mikrobus bude mít baterii integrovanou přímo v podvozku.

Mikrobus půjde na trh ve dvou verzích. Ta méně výkonná může nabídnout výkon 268 koní, 83kWh baterii a tudíž i menší dojezd. Výkonnější pak nabídne pohon na všechna čtyři kola, výkon 369 koní, 111kWh baterií a dojezd 432 km. Cena mikrobusu by se měla pohybovat mezi 40 000 až 60 000 eur.

 

Zdroj: The Verge

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.