Embraer Phenom 300 se stal opět nejprodávanějším proudovým letounem světa

Embraer Phenom 300 se stal opět nejprodávanějším proudovým letounem světa
Autor fotografie: Embraer|Popisek: Phenom řady 300
28 / 02 / 2023, 13:00

Letoun Phenom řady 300 se stal opět nejprodávanějším lehkým proudovým letadlem světa. Embraer tak již pojedenácté za sebou obsadil první příčku žebříčku asociace GAMA (General Aviation Manufacturers Association), když v roce 2022 předal zákazníkům celkem 59 těchto letadel. K dnešnímu dni bylo v této řadě dodáno a uvedeno do provozu celkem 700 strojů.

Letadla Phenom 300 jsou v provozu v 36 zemích a doposud nalétala téměř 1 800 000 letových hodin. Tyto úspěchy podtrhují pověst výrobce v oblasti bezpečnosti, kvality, trvalého zlepšování a inovací letounů s nejlepšími parametry ve své třídě (dolet, rychlost, přetlakování kabiny a prvotřídní technologie).

„Není náhoda, že Phenom 300 je opět nejlépe prodávaným lehkým proudovým letadlem v celém odvětví. Jedenáct let po sobě dokazuje silnou tržní pozici a doslova překonává očekávání našich loajálních zákazníků ať už jde o dolet či rychlost v této kategorii letadel nebo tím, že nabízí nejvyšší zbytkovou hodnotu ze všech letadel na trhu,“ uvedl Michael Amalfitano, prezident a výkonný ředitel společnosti Embraer Executive Jets a dodal, že toto ocenění je skutečným důkazem schopnosti společnosti Embraer poskytovat svým zákazníkům dokonalý zážitek prostřednictvím inovativních letadel.

Phenom 300E představuje nejvyšší standard kvality v kategorii lehkých proudových letadel. Co se týče výkonu, je nový, vylepšený Phenom 300E ještě rychlejší. Je schopen dosáhnout až 0,80 Mach, díky čemuž se stává nejrychlejším sériově vyráběným jednopilotním proudovým letadlem. S pěti pasažéry je schopen dosáhnout vysoké cestovní rychlosti 464 uzlů a doletu 2 010 námořních mil (3 724 km) s rezervou dle NBAA IFR.

Další technologická vylepšení zahrnují modernizovanou avioniku, s funkcí detekce a výstrahy před přejetím ranveje (ROAAS) – první technologií svého druhu vyvinutou a certifikovanou pro byznys lety – a také prediktivní detekcí střihu větru, režimem nouzového klesání, technologiemi PERF, TOLD a FAA Datacom a další.

 

Zdroj: Embraer

Tagy článku