Honda: Do roku 2040 chceme prodávat jen elektrické automobily

Honda: Do roku 2040 chceme prodávat jen elektrické automobily
Autor fotografie: Raysonho @ Open Grid Scheduler / Grid Engine, CC0 1.0 |Popisek: Honda
27 / 04 / 2021, 17:30

Automobilka Honda oznámila, že do roku 2040 chce prodávat výhradně elektrické automobily a také se zaměřit na auta poháněná vodíkem.

Honda ústy svého šéfa Tošihira Mibeho oznámila, že globálně chce prodávat do roku 2040 jen automobily na elektrický pohon. To se týká třech hlavních světových trhů - amerického, čínského a japonského.

Automobilka tak jde v tomto směru ve stopách dalších světových značek. Ford již v únoru oznámil, že chce prodávat od roku 2030 pouze elektrické vozy, což je sice odvážný, ale nikoliv nereálný plán. Honda se rovněž hodlá zaměřit i na vozy, které pohání vodík.

V rámci amerického trhu spojila Honda síly s GM a obě automobilky společně vyvíjí dva elektrické modely. Pokud hovoříme o čínském trhu, tam Honda plánuje představit deset nových modelů během pěti následujících let.

Dále do svého portfolia Honda zařadí i elektrické motocykly, konkrétně čtyři modely v příštích letech. První tři modely chce Honda vypustit na trh do roku 2024, což zahrnuje dvě vozidla nesoucí se v duchu skútru a menší elektrický motocykl.

 

Zdroj: electrek.co

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.