Po drahotě konečně zlevňování. Tesla cenově zpřístupňuje své modely napříč Evropou i USA

Po drahotě konečně zlevňování. Tesla cenově zpřístupňuje své modely napříč Evropou i USA
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
15 / 01 / 2023, 09:00

Po době, kdy šly ceny nahoru u elektroaut Tesly, nyní se zdají být jak v Evropě, tak USA cenově dostupnější, uvedl server endgadget.com.

Tesla výrazněji zlevňuje cenu svých elektroaut. Po období, kdy se ceny naopak zvyšovaly, přichází cenově příznivé období. Tesla provedla viditelné zlevnění svých modelů v Evropě i USA.

Například Model Y ve verzi Long Range zaznamenal strmý pokles, vůz zlevnil celkově o 20 500 dolarů. Další auto - Model 3 se zadním pohonem kol (RWD) je rovněž levnější než předtím. Vůz zlevnil z 46 990 dolarů na 43 990. Právě Model 3 se prodával dříve za 35 000 dolarů, pak jeho cena stoupla na již zmíněných 46 990 v březnu 2022, nyní opět klesla.

Tesla také snížila nedávno ceny v Číně, později však odmítla jakékoliv kompenzace zákazníkům, kteří měli stížnosti k autům, která si zakoupili. Model 3 začíná nyní na ceně 229 900 jüanů (33 425 dolarů).

Minulý rok byl pro Teslu úspěšný. Prodejnost elektroaut se zvýšila o 40% na 1,3 milionu.

Nicméně panují obavy z toho, že prodej vozů narazí na limity dané horší ekonomickou situací na klíčových trzích americké automobilky. Ceny tak mohou zaznamenat značné kolísání.

Zdroj: endgadget.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.