VIDEO: Představuje se nové Porsche Taycan Cross Turismo

VIDEO: Představuje se nové Porsche Taycan Cross Turismo
Autor fotografie: Porsche|Popisek: Taycan Cross Turismo
28 / 02 / 2021, 14:00

Porsche uspělo na poli elektromobilů se svým modelem Taycan, nyní se chce předvést se svým vozem Taycan Cross Turismo.

Porsche chystá další potenciální prodejní hit v podobě svého modelu Taycan Cross Turismo v provedení ,,zvýšeného kombi". Vůz je nyní ve finální fázi testovacího procesu, při nichž zatím ujel skoro milion kilometrů. Porsche se důrazně a také úspěšně etablovalo na poli elektromobilů, když do světa vypustilo model Taycan.

Tento elektromobil překvapil v minulém roce svými prodeji, ale také schopnostmi. Minulý rok se podařilo prodat přes 20 000 kusů vozů, což Porsche příjemně překvapilo. Zároveň je to pro německého výrobce číslo zavazující a v Porsche si chtějí samozřejmě ,,sáhnout" i na další zákazníky.

                                    

                                                                         Video: YouTube

Příznivci tradiční značky i elektromobilů se pak mohou těšit zanedlouho i na nový model Porsche Taycan Cross Turismo. Vůz vsází v tomto případě především na praktičnost, prostornost a pohodlnost, jak vysvětluje šéf produktové řady Stefan Weckbach. ,,S novým modelem chceme nabídnout trochu více místa, flexibilitu a univerzálnost," prohlásil Weckbach.

V případě nového modelu Porsche navrhlo novou siluetu střechy, která je větší a panoramatičtější, vůz pak nabídne i větší zavazadlový prostora další prvky, který jej předurčují jako vhodný vůz na zajíždky do přírody i běžný prostor do města. Podle Weckbacha bude nový model také vozem aktivního životního stylu.

Na co je Porsche zatím skoupé, jsou technické parametry. Dá se ale předpokládat, že co se týče výkonu motoru, budou údaje podobné jako u modelu Taycan, to znamená základ výkon 300 kW. Vzhledem k tomu, že Porsche přijde i s verzí Turbo, může výkon činit 560 kW. Veřejnosti se má vůz představit již 4. března, takže uvidíme, zda Taycan Cross Turismo naplní poměrně velká očekávání.

 

Zdroj: newsroom.porsche.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.